Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna foltok jelentek meg az...

Barna foltok jelentek meg az akvárium uveg belsö részén. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre vízcserénél. Letöröltem ma máshol jelent meg. Reggel 7töl este 6-7 ig be van kapcsolva a fény. Próbálok ugy enni adni hogy ne maradjon nekikfelesleg. Részleges vízcsere van úgy 3 naponta. Szürő folyamatosan megy. 3guppi és 2 páncélos harcsa. 30l-ben. Van mű és igazi növény is. Akkor mi lehet a folt az üvegen és mitől lehet?
2019. máj. 25. 09:23
 1/4 anonim válasza:
Alga? Ugy is johet ha van szuro
2019. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alga.
2019. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mi okozhatja? Hogyan tudom megszüntetni?
2019. máj. 25. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Barna alga. Növények, tárgyak felső felületén nincs?


Lehet túl szilikátos a csapvíz. Ez egy kova moszat. Mennyi vizet cserélsz 3 naponta? 5 liternél többet ne cserélj.

Jó biológiai szűrés és fejlődő növényzet mellett magától el szokott tűnni.

Csak kell hozzá, hogy stabil legyen a vízminőség, és itt jön a képbe, amit sokan nem értenek, miért kell minimum 30 liter.

Hát azért, mert megszenvedsz a stabilitással.


Mióta üzemel az aksi? Újaknál ez általában gyakori. Ha több mint fél éves, akkor ahogy mondtam, biológiai szűrés és élő növényzet fejlesztése első sorban a járható út.

Ha friss az aksi, akkor adj még időt neki, elmúlhat még magától.

2019. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!