Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalnak jó-e a csapvíz?

Aranyhalnak jó-e a csapvíz?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor hány órát kell állni hagyni?

Milyen gyakran kell cserélni a vizet ha lehet csapvízzel? (Szűrővel vagy anélkül.)

Ezen kívül kell-e még valamilyen vízkezelő szer?


2019. máj. 27. 23:34
 1/8 anonim válasza:
7%
Aranyhalat hogy tudsz állva hagyni? Úgy tudom, azoknak nincs lába.
2019. máj. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
62%-os, te minden kérdésnél próbálsz humorizálni?
2019. máj. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
38%
#2 Nem, csak azoknál, amiket ezen az oldalon tesznek fel :D
2019. máj. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
6-8 óra elég. Mondjuk egy éjszakán át pihentetett vizet másnap használhatsz, ha porlasztót használsz akkor 1-2 óra, ha még gyorsabban kell akkor klórtalanítót kell használni, egy alapos keverés után használható. Nincs szükségük semmilyen vízkezelőre és kell szűrő méghozzá túlméretezett. A vízcserék gyakoriságát az akvárium mérete, a szűrő hatékonysága, a halak darabszáma, fajtája, kora és a növényzet befolyásolja. Az aranyhalat kis csapatban kellene tartani min létszám 3-4db, feltételezve, hogy nem közönséges aranyhal a minimum akváriumméret 200-liter, 300 vagy efölötti akváriumban már ideális létszám tartható kb 50literenként egy-egy. Ez nem azt jelenti, hogy az egyedül tartottnak jó az 50-literes akvárium neki is kell a 200-liter úszótér csak oda még mehetnek társak is. Aranyhalaknál én a heti 2x 15% vízcserét ajánlom ha ideális a létszám, ha koppon van akkor 20-20%. Az alul telepítés nem jellemző. Más halakkal nem társítanám, magukban mutatósak.
2019. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt még kiegészíteném, hogy nincs olyan lehetőséged, hogy "szűrővel vagy anélkül". Akváriumot CSAK SZŰRŐVEL lehet üzemeltetni, aranyhalaknál meg különösképp, ugyanis mocskolnak mint az állatok. Nézz utána az aranyhaltartásnak pl diszhal.info-n vagy akvagurun.
2019. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem akit ezek az egysoros poénok zavarnak ne menjen gyerekek közelébe.

A disznó sem mocskos állat inkább az aki nem takarítja az ólt. Az aranyhal sem az csak általában a legolcsóbb takarmányt kapják. Ja hogy túrkál a talajban, érdekes ezt trópusi fajok leminősítés nélkül megtehetik.

2019. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én kiváltképp kedvelem a turkálós halakat elvégzik helyettem a talajporszívózást a szűrő így már képes kiszívni a fellazított mulmot.:D Az aranyhal tényleg sokat eszik és ürít, a nyákképzése is erős a turkálását inkább a növénytelepítésnél kell figyelembe venni. A szóvicceken és a túlzó kijelentéseken szerintem nem szabad fennakadni és persze, hogy tisztán kell tartani minden hal akváriumát és a malacét is. Itt azért megjegyezném, hogy a tisztán tartott disznó ól is büdös és itt-ott sza-ro-s is.:D Rá kell készülni az ilyen dolgokra pl aranyhal esetében kombinált szűréssel gyakoribb vízcserével és persze a minőségi élelem is fontos. Aki az aranyhalat választja feltételezhetően vállalja az ideális tartásával járó esetleg plusz gondokat is.
2019. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az aranyhal bár színes nem trópusi hal! Ő egy kárász, egy mérsékelt égövi állat. Tévhit az hogy a mérsékelt égövi fauna egy trópusi, amit nem kell fűteni.

Aki tartott már pl.snecit akváriumban az láthatta hogy kb. 3x aktívabb hal mint hasonló fizimiskájú trópusi társa. Sokat zabál és szarik de az akvarisztika teljesen külön ágát ennyivel elintézni nagyon durva.

A kárász, ponty stb. kimászik tavasszal az iszapból és elkezd úszkálni. 15-30-fokos víz nekik csúcsidőszak az életükben és ezt nem biológiai óra irányítja hanem a vízhő. Tehát nem ál le amíg tart mert neki zsírréteget kell felhalmoznia mire jön a tél, a túléléshez. Ezért a tartásuk szobahömérsékleten csak annyiban egyforma a trópusival hogy mindkettőbe kell víz.

2019. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!