Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A harcsa tudtommal le tud...

A harcsa tudtommal le tud nyelni egészben egy embert. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 02:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Attól függ, mekkora a harcsa és mekkora az ember.

Ha a boát harcsának nevezed, feltétlen igaz!

2019. jún. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Fordítva sem igaz. Ha viccnek szántad, akkor az értelmi képességed egy óvodásé.
2019. jún. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Már hogy tudna amikor a legnagyobb harcsák sincsenek nagyobbak két és fél méternél? Persze ha "egészben egy embert" alatt egy újszülött csecsemőt értesz akkor persze, le tudja nyelni...
2019. jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
Léteznek bőven 100 feletti példányok, annak egy 50 kgos ember nem nagyon jelente gondot.
2019. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Én is úgy tudom, hogy támadtak már emberre, Spanyolországban. Ugyanolyan szürkeharcsa, mint ami nálunk van, csak ott nagyobbak vannak. Hogy megette e, azt nem tudom, illetve tudtommal erre nincs bizonyíték, de a helyiek szerint előfordul, hogy "rárabolnak" a fürdőzőkre.

És ha valaki nincs tisztában ezeknek a jószágoknak a táplálkozási szokásaival, azoknak elmondanám, hogy ha úgy adódik, nem különösebben érdekli őket, ha egy kiszemelt hal nem fér be egyszerre a szájukba. Elvergődik egy ideig benne, fejjel a gyomorsavban, de el nem ereszti... nehezen is tudná, mert olyan a szája, hogy "egyirányú" :)


Nézd meg mekkora egy emberhez képest:

[link]


És akkor ezek után mond azt, hogy biztos, hogy nem tudna lenyelni egyben egy gyereket... hát, szerintem meg ránézésre is be tudná kapni.

2019. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Meton ***** válasza:
46%
Élő embert szerintem bizos nem eszik. Ami a méretet illeti, elég, ha a száján befér, aztán ahogy emészti, mindig többet tol magába, amíg az egészet meg nem emészti. Én láttam olyan halat, ami bekapta a közel azonos méretű társát és a farka napokig kilógott a szájából, mire megemésztette.
2019. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

Egy ember nem fér be a száján a legnagyobb szürkeharcsának sem, így nem is tudja megenni. Egy csecsemőt esetleg. De ahhoz valaki be kéne dobja a harcsa elé a vízbe.


-Emberre támadások: általában akkor történik ha a fészkéhez úszik valaki és azt akarja megvédeni. Megharapja az embert de nem evési szándékkal.

2019. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
5-ös. A széleslátószögű objektívvel készült képeken a kamerához közeli dolgok irreálisan nagynak tünnek. Ez van az általad idézetként beszúrt linken is. Közel sem akkora az a hal mint aminek látszik. Hacsak nem egy vézna törpe ölelgeti.
2019. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Meton ***** válasza:
35%

Ez azért messze nem az eddig kifogott legnagyobb harcsa. Én úgy tudom, a legnagyobbat a Temzéből fogták, ki, ami 250 kilós, vagyis kétszer ekkora. Ráadásul a harcsa élete végéig növekszik, szóval bármekkora lehet.

Azon kívül a halak szája hatalmasra nyílik, ha nagyobb a zsákmány. Azon bármi befér, higgyétek el.

2019. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Meton -nézz már utána annak a temzei óriás harcsának...

(158 kg a szürkeharcsa világrekord)

Ha véletlen mégis találsz hiteles forrást arról, hogy 100kg-al megdöntötték, rögtön dobd a linket.

Amúgy ja, a sügérfélék szája hatalmasra nyílik, de a harcsáé pont nem.


Szóval, nem fér be a száján egy ember a legnagyobbnak sem.

Aki szerint mégis, kommentben linkelje be az erről szóló cikkeket.

(Biztos lenne róla hír, ha embereket ennének a harcsák.)


És a rekordlista:


[link]

2019. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!