Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A harcsa tudtommal le tud...

A harcsa tudtommal le tud nyelni egészben egy embert. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 02:06
1 2
 11/17 Meton ***** válasza:
18%
Sajnos nem találtam a neten semmit a 250 kilós harcsáról. Úgy emlékszem, hogy egy régi horgászújságban olvastam. A neten inkább csak a magyar fogásokat találtam, de ez más országban, más vizekben totálisan más is lehet. Persze azért a Mekong harcsáról találtam infót, az már valóban lehet 300 kiló is. Valamint sugárfertőzött helyeken is lehetnek mutáns harcsák. Ez utóbbit nagyon nem feszegetném, mert erről is láttam infót, de ezt már én is lehetetlennek tartom. Az tény, hogy bizonyos állatok növekedésére nagy hatással van a sugárzás. A földi gilisztából pl szörnygiliszták lesznek, ezt magam is láttam, de a harcsánál nem tudom, mit lehet elhinni.
2019. jún. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul emlékszel. Valószínűleg 250cm volt, nem kg. Vagy nem szürkeharcsa. Régen nagyon érdekelt a harcsa téma (4éves korom óta horgászom), sokat olvastam, de halászok sem fogtak másfél mázsánál nagyobbat a feljegyzések szerint. Illetve a legrémisztőbb tett amit harcsa bizonyíthatóan elkövetett, hogy vízben szaladgáló kutyát megfogott. Amit saját szememmel láttam, hogy vadkacsát lehúzott a tó felszínéről.
2019. jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Meton ***** válasza:
48%
Akár lehet 250 cm is a kiló helyett, mert semmit sem találtam arról, hogy a Temzéből rekordhalat fogtak. Mindegy, lapozzunk. Mondjuk a harcsa kapott már el kacsát, de azért embert nem hiszem, hogy spontán megtámadna. Olyan van, hogy a saját kezüket csalinak használva bedugják a harcsa üregébe, amire az rá is harap. Azt is el tudom képzelni, hogy a bomló vizihullát csócsálja. Viszont a szönyharcsáknak, ami emberre is támad, nem a szürke harcsát tartják, hanem nála jóval nagyobbra növő fajokat. Sőt, mint már írtam, sugárzás hatására is növekedhet extrém méretre, ami könnyen befalhat egy embert. Nem tudom, valóban létezik-e ekkora harcsa, de az tény, hogy a radioaktiv sugárzást sokkal jobban bírják, mint az emberek.
2019. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy utána olvastál, így legalább meglett a közös nevező :)

Ez a sugárzásflash honnan jön? Csernobil vadvilága?

2019. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyébként én maximum harcsatámadásról hallottam, amikor a fészkén lévő harcsát strandolók megközelítették, az pedig ha jól emlékszem az egyik strandoló vádliját kapta el megharapva azt, a félkör alakú horzsolás ottmaradt utána. De nyilván nem táplálkozási szándékkal tette.

Illetve van több harapásos kép is az interneten:

[link]

[link]

2019. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Meton ***** válasza:
66%

A harcsa megharap, ha az ürege közelébe mész, ez nem újdonság. Mint előzőleg írtam, sokan így fognak nagy harcsákat.

Honnan jön a sugárzás dolog? Biztosan láttátok a Godzilla című filmet. Egy tudós a földet ásta és gilisztákat keresett. A giliszták viszont hatalmasra nőttek, a normál méret sokszorosára. Nekem is volt hasonló tapasztalatom. Ugyanis a Duna-deltában horgásztunk és csalinak gilisztát kerestünk. Ez ugye nincs messze Csernobiltól. A sugárzás nem erős, de azért a szokványosnál sokkal több. Szóval gilisztát kerestem a barátomnak, aki horgászni szeretett volna pontyra vagy harcsára. A lényeg, hogy akkora giliszták voltak, mint a karom és kábé ujjnyi vastagok. Azt mondjuk gondoltam, hogy nem fogja a horogra tűzni, de poénnak beleraktam a csalis dobozba kettőt-hármat. A hatást persze el lehet képzelni. Végül fogott egy 3 kilós pontyot. Csak azért nem többet, mert eléggé undorodott a csalitól.

A sugárzás az embernek rákot okoz, vagyis rendellenes sejtburjánzást. Gondolom, a gilisztákra ez jól jön ki, inkább hatalmasra nőnek tőle. A halakra is igaz lehet, bár erre nemigazán láttam még bizonyítékot. Képen láttam akkora harcsát, mint egy bálna, de ugye oroszok csinálták, azok meg minden poénra kaphatóak. Nem tudom, hogy valós-e, de nem hiszem.

2019. jún. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Meton ***** válasza:
50%
Amúgy az oroszoknál teljesen más méretek vannak. Ők a pontyot csak csalinak fogják és rengeteg van belőle. Náluk a viza a menő, ami mondjuk volt valamikor Magyarországon is, de ebből a legkisebbek is 75 kilósak. Az átlag olyan 250 kiló körül van, de sokkal nagyobbra is megnőnek. A természettudományi múzeumban elvileg van is két hatalmas kitömött példány. Valamikor ilyenek éltek a Dunában.
2019. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!