Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új hal vásárlása után mindig...

Új hal vásárlása után mindig elkezdenek meg halni a halaink szép sorba, minden reggelre Előjel nélkül. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
200 Literes akvárium szűrő + levegőztető, fűtő. Jelenleg 26 C° os a víz. Márciusba kaptuk az első halakat: guppi, platti, xifo, black molly,semmi gond szépen elvoltak, még kis guppik is születtek, majd elmentünk a állatkereskedésbe vettünk ancit, meg páncélos harcsát, plusz 1 db sziámit ( biztos hogy nem bántotta a többit azt figyeltük). Másnap elkezdtek kifehéredni ( szerintünk szájpenész volt) az összes xifo, platti meghalt plusz a sziami. Gyógyszerrel kezeltük a vizet akkor helyre állt, nem halt meg több hal. Vártunk 1 hónapot ugy döntöttünk hogy veszünk 1 pár halat vettünk neont guppit plusz 1 sziámit, és most megint elkezdtek megdögleni az újak, és a regi halakból is. Mi lehet a gond? Nem jó helyről veszük a halakat?
2019. jún. 8. 09:28
1 2
 11/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bizony így van, felelőtlenül mindenféle alapismeret nélkül élőlények életét tetted kockára önző módon. A nem tudás és a másra mutogatás nem mentség, állatok pusztultak el miattad és valószínűleg most is szenvednek a még élők, akkor is ha történetesen ezt te nem veszed észre rajtuk. Ha változtatni szeretnél akkor ismereteket kell szerezned mert nem fogod tudni értelmezni a kollégák tanácsait. Most a legfontosabb dolog egy azonnali 15% vízcsere talajporszívózással egybekötve ( keress rá, hogy mit takar ha nem tudod) 2 nap elteltével ismételd meg. A cserevizet klórtalanítani, v pihentetni kell (min 6-8 óra) és az akvárium vizével közel azonos hőmérsékletű legyen. Kedden vásárolj növényeket és foszformentes mikro elemeket tartalmazó növénytápot és tőzegtablettát ( gyökértáp) úszó és lebegő növények is legyenek pl tüskés hínár, ha ez megvan cseréld le az összes műnövényt élőre. Ezt követően heti rendszerességgel csináld a 30% vízcserét ( ezt már nem kell 2 részletben) és a talajtakarítást legalább 1-2 hónapon át, utána majd a szűrés és a növényzet állapotától függően átbeszéljük. Az így nyert időt fordítsd az akvarisztika alapjainak az elsajátítására és kezd el megvalósítani a kollégák tanácsait a megszerzett ismeretek alapján.
2019. jún. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"A fertőtlenítőt az akváriumba raktam bele"


AZ de szép. Csak az a baj hogy az antibiotikum nem válogat a baktériumok között, és a biológiai szűrés alapját képző lebontóbaktériumokat is azonnal hazavágja.

Miattuk lehet akváriumnak nevezni egy vízzel telt üvegedényt. Nélkülük meg egy pottyantós wc-nek, amiben nincs semmi ami lebontsa a mérgeket.

Ez instant ammónia mérgezés.

2019. jún. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázzuk először is nem pontoztam le senkit sőt. Köszönöm a válaszokat is a halak választása okés nem jó, de akárhogy olvasgattam kerestem h melyik hal mivel társítható nem volt konkrétum egy oldalon se, pl egy oldalon se olvastam azt hogy a guppi a molly és a neon nem társítható. Azért a kereskedőre hallgattunk mert naivan azt hittük hogy aki ezzel kereskedik ért is hozzá.

A vízcsere: 3 hónapja van meg az akvárium es igen ebbe a 3 hónapja 2 szer volt 30 % os vizcsere de minden elhalálozás után porszívóval leengedtük a vizet kimostuk teljesen új szivaccsal az akvárium falát a növényeket a díszeket majd felengedtük es 3 napig nem is raktuk bele a halakat. A vizet nem nyersen engedtük mert használtunk víz előkészítőt is( bactoactive, esklarin és nem egyszerre hanem 1 - 1 napot várva a kettő között majd rá 1 napra a halak) . Plusz mi se szivesen néztük a kakit meg a kaját az akvárium alján ezért ha vízcsere nincs is de a koszt azt kiporszívózottuk.

Ezt a kommentet nem azért írtam h veszekedjek, mert igazat adok mindenkinek, csak mielőtt újra akarjuk kezdeni mindent kiakarunk zárni, mert én se élvezem ezt a sok elhalálozást. És leírtam mindent hogy hátha van meg valami amit elrontottuk. Szóval nem kell majd támadni h így lepontozom meg úgy, meg hogy nem fogadom meg a tanácsot stb, mert mindet megfogom fogadni.

Plusz még 1 kérdés a teszt csíkokról mi a vélemény megbízhatóak?

2019. jún. 9. 09:30
 14/18 anonim ***** válasza:

Mielőtt felmerülne, én sem pontoztam le senkit!

Reklámokon nevelkedtünk, szét van mosva az agyunk. Mindenki ismeri hogy a hiradástech. áruházban a dolgok mögé látva bölcs tanácsokat ad az eladó. A valóságban valamilyen polcot rendez, ha meg lehet találni és szét veti az ideg hogy inzultálom.

Teljesen jogos a feltételezés hogy az ember egy szakboltban szaktanácsot kap. Miért a politikus mennyire ért a munkájához mégis rá szavazol majd az önk.választáson. Minden szakág tele van kóklerekkel az internet is! De hogy azok a hülyék akiket átvernek azt vitatnám.

2019. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A lényeget értsd meg, ne vessz el a részletekbe.

Nem az a baj (legalábbis eltörpül) hogy guppi mellé neont vettél. Az kicsivel nagyobb baj, hogy 4féle elevenszülő szaporulatát esélytelen kezelni.


A probléma ott van, hogy az alapvetésekkel nem vagy tisztában. (és én se azért írom hogy veszekedjek, hanem mert ez van)

Nem azért halnak meg a plattik, mert megijednek a neonoktól, hanem mert felgyülemlik a nitrát, kinyírod a lebontóbaktériumokat vegyszerekkel, azonnali ammónia mérgezést okozva.


"minden elhalálozás után porszívóval leengedtük a vizet kimostuk teljesen új szivaccsal az akvárium falát a növényeket a díszeket majd felengedtük es 3 napig nem is raktuk bele a halakat. A vizet nem nyersen engedtük mert használtunk víz előkészítőt is( bactoactive, esklarin és nem egyszerre hanem 1 - 1 napot várva a kettő között majd rá 1 napra a halak)"


A nitritet (ami nagyon mérgező) lebontó baktériumoknak 3 hét kell az elszaporodásukhoz. Ha a kutya a kovászba szarik, akkor is. Megveheted a legdrágább csodalöttyöt is, akkor is annyi. Nem 3 nap. 3 nap az semmi.

Egy akvárium életének az alapja a biológiai stabilitás, arra kell a legjobban figyelni.

Soha nem szabad teljes vízcserét csinálni.

Soha nem szabad még 50%-os vízcserét se csinálni, úgy, hogy ugyanakkor kitakarítod az aljzatot is, meg a szűrőt is.

Ezek között 2-3 hét csúsztatást kell hagyni, de legalább 1 hetet.

A szűrőben lévő szűrőanyagokat is vagy csak félig szabad kimosni, vagy mindig csak 1 féle anyagot. Mert különben lenullázod a szűrést!

Attól hogy meghal pár hal, nem kell vizet cserélni. Egy teljes vízcsere az gyakorlatilag egy restart, vagy egy gyógyszerezés az szintén.

Az olyan drasztikus beavatkozás, hogy csak akkor szabad megcsinálni, ha már 100% hogy anélkül minden elpusztulna, mert egy ilyen beavatkozás is okozhatja ezt!


[link]

[link]

[link]

[link]


unaloműzésképpen kötelező jelleggel..

2019. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én vállalom, hogy lepontoztalak. Nekem egyáltalán nem fér a fejembe, hogy csak úgy csip-csup belefogsz valamibe.

Az egy dolog, hogy olvashattál, de nem értetted meg a lényeget. Mert ha olvastál, akkor tényleg abszolút nem értem, hogy miért nem ültettél növényeket? Ez egy olyan alap dolog, mint a víz.

A másik: azt írod, hogy sehol sincs leírva, hogy guppit nem társítunk neonnal..... nem is lesz. Mégpedig azért, mert konkrétan le van írva elég sok helyen (kisebb-nagyobb eltérések lehetnek) hogy mik az egyes halak igényei. És itt a lényeg: az ugyanolyan igényű halak (élőlények) társíthatók egymással. Leírom fordítva is, hogy érthetőbb legyen:

Az

Eltérő

Igényű

Élőlényeket

Nem

Társítjuk

Egymással!


A bacikról nagyon sokan bővebben írtak, én csak azért említem, (ha számít a hozzászólásom), hogy még jobban nyomatékosítsam: A BAKTÉRIUMOK AZ AKVÁRIUM LEGFONTOSABB ÉLŐLÉNYEI. NE BÁNTSD ŐKET, HISZEN ŐK TARTJÁK FENN AZ EGYENSÚLYT AZ AKVÁRIUMBAN.

(Kérlek ne vedd a nagybetűket kiabálásnak)


Még valami: felejtsd el a vegyszereket.


A tesztekről: csepptesztet vegyél, ha méricsgélni akarsz, de nem kell rágörcsölni. Ha igénytelen fajokat válogatsz össze (márpedig kezdőknek az való) akkor felesleges méregetni, legfeljebb az elején, csak hogy tisztában legyél a vized paramétereivel.


Muszáj vagyok még valamit ideírni.

Nem tudom már hol, de a napokban olvastam egy nagyon bugyuta cikket a díszhaltartásról. Egyik szemem sírt, a másik nevetett, míg végig olvastam. Ezt csak azért mondom, hogy nem szabad mindent elhinni abból sem, amit a neten írnak, de amit fentebb a kolléga belinkelt neked, az megbízható oldal.

2019. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A szűrésedről: 7#-es válaszoló gyönyörűen leírás, hogy mit kellene tenned a szűrőddel, hogy hatékonyabb legyen. Ez azért fontos mert abban laknak a baktériumok. És különösen fontos ez egy túltelepített növénytelen akváriumban. De ha megcsinálod amit Salx Narval írt, akkor is szükséges a szűrőd tuningolása minőségi szűrő anyaggal. De ne egyszerre cseréld ki az egész szűrőben, mert a mostani szegényes baktérium-kolónia is jobb, mint a semmi. Ha egyszerre cseréled a szűrő anyagot, akkor nem marad bacid.


Ez a szűrő egyébként szerintem egy kicsit kicsi. Mondjuk becsülendő, hogy külső szűrőt választottál és nem egy százliteresbe való belső ketyeg benne. De! Én tennék bele. Együtt a kettőt jaratva lenne igazán hatékony a szűrésed, szerintem.


Ha hülyeséget beszélek, megkérem a kollégákat, javítsanak ki.

2019. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Nulla a tudásod , engedd el ezt a hobbyt, állatkínzás már mesterien megy.
2019. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!