Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy akváriumom amit...

Van egy akváriumom amit feltöltöttem csapvízzel. Vettem klór semlegesítőt illetve baktérium és enzim kultúrát. Mindkettő kell?

Figyelt kérdés
Azt mondta az állatkereskedő, hogy ha beleöntöm a baktériumokat a vízbe, másnap már tehetek bele halat. Csak azt felejtettem el megkérdezni, hogy ettől függetlenül a klórsemlegesítőt is belerakjam e és ha igen, azt hamarabb vagy egyszerre a baktériumokkal?
2019. jún. 17. 19:23
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
73%

Off: Uh, ettől a “megkérdeztem a kereskedőt” dologtól falra tudok mászni. Alap szabály úgy általában bárhol ,hogy úgy megyünk vásárolni ,hogy tudjuk mit akarunk. Az eladó dolga az eladás. Hiába dolgozik ott az még nem garancia arra ,hogy ért is a halakhoz, sőt. Nagyon fontos a lexikális tudás különben könnyen átvernek.


On: én sose használtan semmilyen előkészítő stb szert. Klórtalanításra bőven elég ha 1 napig hagyod állni a vizet, a bacikultúra meg kialakúl menetközben ugyanis az akváriumot miután összeraktad (megfelelő: talaj, növényzet, világítás, szűrés, fűtés) kb 3-4 hétig halak nélkül kell üzemeljen az akva (pár naponta beszórsz egy pici haltápot ami a halak ürülékét “helyetesíti”). S majd csak ez után mehetnek a halak. De ők se mind egyszerre; jobb 1-2 hetet várni két telepítés között s így növelni a létszámot így nem éri hirtelen terhelés az akvát.


UI: az “Off”-ot ne úgy vedd ,hogy most letámadtalak, vedd úgy ,hogy általánosságban beszéltem.

2019. jún. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
NEM RAKHATSZ BELE HALAT. azaz rakhatsz, csak akkor mehetsz vissza a boltba 2 nap múlva, mert megdöglenek. A baktériumok nem a nyílt vízben, hanem a talajban és a szűrőben vannak. Mindenképp kell várnod 3-4 hetet mielőtt halat teszel bele. A bolti eladónak egy szavát ne hidd el. Egyébként ezek a szerek tök feleslegesek, akkor van értelme a klór semlegesítőnek, ha azonnal vízcserét akarsz csinálni. Én nekem 11 folyamatosan aktív, és 2 karantén akváriumom van, és semmilyen szert nem használok, csak gyógyításhoz...
2019. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. jún. 17. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Na szóval. Akkor most hogy áll az akvád? Mik a paraméterek? Mi a terv? Utána olvastál mielőtt nekiálltál haltemetőt beüzemelni? Mert az írásos alapján esélyes, hogy az lesz belőle....
2019. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És ha kérdezni szeretnél, gyere ide, keress egy fórumot vagy egy Facebook csoportot.

De ne az eladótól kérdezz, mert neki a célja az eladás. Persze, hogy azt fogja mondani hogy tehetsz bele halat. Sőt, azt fogja mondani, hogy pl. 50 literbe zsúfolj bele 4 fajta elevenszülőt 3 fajta olyan hallal, ami teljesen más igényű. És azt fogja mondani hogy a rajhalból elég kettő is. És azt fogja mondani, hogy a dekorkavics jó aljzat, és a növényeket kosárkával együtt ültesd el, sőt el se kell ültetni (feltéve, ha nem azt mondja hogy elegendő a műnövény). És azt fogja mondani hogy az akváriumszettek teljesen megfelelnek akvarisztikai célokra.


Ha ezt mind betartod, garantáltan rendszeres vásárlója leszel, mert a halaid, növényeid betegek lesznek, és el fognak pusztulni. Tehát hozzá jársz majd újabb halért, növényért, gyógyszerét, és újabb és újabb "értelmes" tanácsokért.

2019. jún. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!