Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szívlevelű kardfüvem (Echinodo...

Szívlevelű kardfüvem (Echinodorus cordifolius) legújabb levelei betegnek látszanak. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
75 liter, Aquael FAN1 plus szűrő, Sera florenette növénytáp, pH 7,5, összkeménység 22 nk°. Már majdnem 1 éve üzemel kb ugyanilyen vízparaméterekkel az akvám, az összes növény rendszeresen hozza az új leveleket. Így volt ez a kardfűvel is, de azok a levelek amiket most növeszt, ragyásak, és elszórva barna foltosak. Még soha nem volt ilyen. Mi lehet ez? Mi okozza? Hogyan tehetek ellene?

#vízinövény #Szívlevelű kardfű #Echinodorus cordifolius
2019. jún. 24. 12:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
2019. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezek közül 3 is lehetséges. Hogyan döntsem el, hogy melyik/melyikek?
2019. jún. 24. 15:06
 3/22 Skid05 ***** válasza:

Melyik három jön szóba? …mégis csak te látod…esetleg nyomj föl egy képet. Milyen a növénytársítás? Van olyan ami nagyon nő?

A Sera tápcsaládja ősidők óta több összetevőből jön ki, melyek egymás komplementerei, a florenette-é a florena, egy folyékony táp nyomelemekkel, ugyanis a vízben is jó ha van belőle, nem csak a gyökérnél. Másrészt habár a pontos összetételt nem kürtölik világgá, esélyes, hogy a kettő együtt ad ki egyet a mikroelemeket (pl. vas) illetően.

Változott valami a probléma előtt? Halak létszáma, tápozás, fény (kelvin, lumen, kora)…?

Benne van, hogy egy másik növény úgy megindult, hogy elszív egy bizonyos elemet a többiek elől, lehet neki jut a legkevesebb. Friss hajtásoknál jelentkező hiánynál ez jellemzően vagy nitrogén vagy vas szokott lenni.

2019. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
2019. jún. 24. 16:54
 5/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, csak 2: CO2, kalcium. Ezeket hogyan pótoljam? Úgy hallottam a CO2 diffúzor elég drága.. de ha nagyon muszály oké. Anubias, és Elodea van még mellette, + békalencse. Egyik sem nő gyorsabban mint mondjuk 3 hónapja. A világítás: Juwel DAY-LITE 15W, kb 2 hónapos. Nemrég csináltam egy nagyobb takarítást. (talaj átöblítés, nagyobb vízcsere) Ha majd elfogy a Sera tápom tudtok ajánlani valami jobbat? Addig is veszek belőle folyékonyat.
2019. jún. 24. 17:09
 6/22 Skid05 ***** válasza:

Jól értem 1db 15W (560 lumen) cső jut 75 literre? Nem kettő véletlenül?

A talajszemcsék mintha nagyobbak lennének a kelleténél, jobban vonzza a szutykot.

A nagyobb vízcsere max 50% legyen, de az is csak indokolt (gyógyszer, pusztulás etc) esetben, a 30%-os heti cserék talajporszívóval egybekötve ideálisak. A talajöblítés előtt is nyomtál nekik sera tablettát?

A kalcium 22 GH mellett valószínűtlen, ennyi fénynél (ha tényleg ennyi) a co2 lesz az utolsó, ami hiányozni fog a növényeknek.

Az Elodea kielégítően fejlődik? Mekkora fauna (halak, gerinctelenek) trágyázza a növényzetet?

2019. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen, 1 db és eddig is annyi volt. Sera tápot használok indítás óta. Mint már mondtam eddig minden renben volt. Az Elodea fejlődése inkább több mint kielégítő. 2 mézgurámim, 1 törpegurámim, és 5 panda páncélosom van. Meg csigák. A vízcsere viszont több mint 50% os volt:/... Akkor gondolom ez a fő ok.
2019. jún. 24. 19:09
 8/22 Skid05 ***** válasza:

A kardfüvek adott fajai a levélerek között az elérhető tápanyagok (pl. kevesebb nitrát mellett több vas) függvényében szoktak vöröses foltokat hozni. Talán a nagyobb vízcsere egy jó adag nitrátot eltüntetett a vízből és most az hiányzik neki (pl az elodea/békalencse elszívja), a hiányos, torz levelet ez eredményezheti kardfüveknél. Vagy egy olyan mikroelem lett kevés neki, ami a nitrát beépülését segítené.

Elméletileg a fényed és a szűrésed is meglehetősen kevés ekkora űrmérethez, úgyhogy fricskát mutatsz a tudománynak. Mondjuk a FAN1-es minimum eggyel nagyobbra cserélését egy nagyobb TM30-as szivaccsal azért fontolóra venném, mert az ammónia kemény vízben már kis léptékben is tud gondokat okozni és nem feltétlenül vannak jól látható jelei. A szűrő szivacstérfogata a halak növekedését + csigák szaporodását nem fogja követni.

A cserékkel meg nem kell túlzásba esni, a halak sem örülnek ekkora változásnak.

2019. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Hát a szemcseméret valóban elég nagy. Csak ebben vannak a növények, vagy van alatta talaj?

Tényleg jó lenne tudni hogy vannak e állatok. A világítás szerintem akkor is karcsú, ha 2 van belőle, de a szűrésed is lehetne jobb.

2019. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Bocsi, de régebben megírtam a válaszom, és úgy küldtem el most, hogy nem olvastam, hogy azóta miket írtatok.

2019. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!