Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Darakorral vagy kezdődő...

A Darakorral vagy kezdődő darakorral lesz? A gyöngy gurámiaim elkezdtek vakarózni de naponta kb 1-2. Rászántam 1 napot hogy figyelgessem őket.

Figyelt kérdés
Nézzegettem a uszonyaikat. De 1-etlen fehér pont nem látszódik. Ez kb 2 hete tart. Akkor most ez nem darakor csak szeretnek a növényzetben dörgölözni? Dűs nyövényzetem van!!

2019. júl. 7. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Tartási körülményeket írj légyszi!


Ammónia, nitrit, nitrát szinten nem tudsz véletlenül? Az lenne a legjobb.


Egyébként:

Mekkora akvárium?

milyen szűrés (pontos márka, típus)

vízcserék (milyen sűrűn, mivel, hogyan)

szűrőanyag mosása (miben, milyen sűrűn)

milyen élőlények vannak az akváriumban (darabszám, fajonkén)

mi lett utoljára telepítve, mikor?

mióta megy az egész akvárium?

ha tudsz fotót mutatni, az is egy információ


-----

Nem spanyol inkvizíció, csak ezekkel az információkkal tudjuk behatárolni, hogy mi lehet a baj. A halak nem csak parazita miatt vakarózhatnak, más is irritálhatja őket, pl. felhalmozódott szerves hulladék az akváriumban.

2019. júl. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, a vakarózás, dörgölőzés több betegségre is utalhat, tehát tessék szépen megírni a kolléga által kért információkat.
2019. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jelenleg Ammónia, nitrit, nitrát szintett nem tudok mondani! 120literes az akvárium! egy Atman 3336-os külső szürő van. 2 hetente cserélem a viznek a 1/3-át. a Szürőt 1-2 hónaponta mosom. a Szürő tartályának a vizében. 2 Gyöngy gurámi. 2 Márvány gurámi. 5 páncélos harcsa. 5 Db Anci. Utoljára a Gurámikat vettem kb: 2 héttel ezelőtt. az akvárium 3-4 hete megy az akváruim. Szerrel még nem kezeltem.
2019. júl. 7. 19:34
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon új még ez az akvárium nem ártana hetente csinálni a 30% vízcserét pár hónapig amíg a növényzet is feldúsul kicsit, ill a szűrő rendesen végzi a biológiai szűrést is. Az új halakat karantén akváriumban kellett volna tartani legalább 1 hétig de fertőtlenítő fürdőt mindenképpen kapniuk kellett volna. Most annyit tehetsz, hogy biztonsági okból csinálod a heti 30% vízcserét, a dörgölőző halakat kiveszed és parakill dezinfekt vegyes gyors fürdőben, v gyári gyors fürdőszerben kb 20-30 perc megfürdeted ( 10-10 csepp 5-liter vízhez). Ha nem volna elég akkor vízcsere előtt 2 nappal tegyél 6 lapos evőkanálnyi natúr konyhasót a vízhez, (nem kell pótolni vízcsere után).
2019. júl. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy? Mi? Nem értem. Kicsit zavaros. Azt írod:

"a Szürőt 1-2 hónaponta mosom."

Aztán:

"az akvárium 3-4 hete megy"

És még valami: ha az akvárium 3-4 hete megy, a gurámik 2 hete jöttek UTOLJÁRA, akkor a többi hal még korábban érkezett. Az nagyon rövid bejáratási idő.

Plussz: szerintem az 5 anci sok. Lehet, hogy most még kicsik, de hamar megnőnek, ha nem pusztulnak el egy fél év múlva. Ráadásul területvédő.


Ha rosszul értelmezték, amit írtál, akkor bocs. De ebben az esetben kérlek írd már le kicsit világosabban.

2019. júl. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!