Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az akváriumba szűrőt...

Ha az akváriumba szűrőt veszek akkor az levegőztet is?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy ha szűrőt veszek akkor az ilyen kis buborékokat is fúj a vízbe?


50l-es akváriumhoz milyen kellene és kb. mennyibe kerül?

(állatkereskedésbe nem a legdrágábbat akarom megvenni, és kezdő létemre átvághatják a fejem)


Bettát szeretnék meg egy pár kisebb halat mellé, ezért kellene a szűrő. Ezen kivűl még valami technikai dolog kell?


Bocsi hogy nem szakszavakat használok, de még kezdő vagyok az akvarisztika terén és remélem megértettétek amit akarok... :)


Köszi a választ L/15


2010. júl. 10. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
A legtöbb szűrő levegőztet is, direkt ilyet kérj, ami porlaszt neked levegőt is. Ezt onnan ismered fel, hogy vagy a tetején van egy kiálló csonk, ami beszívja a levegőt, vagy egy kis cső áll ki belőle. Ezzel nem fognak átverni, plusz a dobozán is láthatod, hogy fújja a levegőt. Ebből úgyis a legolcsóbbat, olyan 4000 Ft körüli terméket fognak neked javasolni, a célnak meg fog felelni. Érdemes még egy kisebb fűtőt is venned, azt ráérsz ősszel, de figyelned kell az akváriumod hőmérsékletét. Egy 30-50 Wattos megfelel. ez is 3-4000 Ft körül van. Ja és egy hőmérő, én nem a ragasztócsíkosat ajánlom, hanem normál lázmérő szerűt, mert az pontosabb. Ez olyan 400 Ft körül van. Én betta mellé csak neonhalat ajánlok, 10 darabot kb, azokkal 100%, hogy jól ki fog jönni. Mindkettőjüknek ideális a 24 fokos víz, az könnyen tartható is. Ha mást ajánlanak, akkor nagyon valószínű, hogy átvernek. Semmiképp ne válassz díszes farokúszójú halakat (pl guppy, zebradánió), mert őket a betta megtépi, az agresszív, gyorsabb halak (szumátrai díszmárna, serpa lazac) pedig a bettát készítik ki.
2010. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, és még az kimaradt, hogy ha növényeket is ültetsz, márpedig anélkül nem akvárium az akvárium, akkor világításra is szükséged lesz, meghát a halak miatt is érdemes. Ennek viszont elég magas az ára, díszállat kereskedésben 8000 Ft körül mozog, ha valakivel tudsz csináltatni, akkor fele ennyiből megúszhatod.
2010. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!