Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üvegessel akváriumot?

Skid05 kérdése:

Üvegessel akváriumot?

Figyelt kérdés
Csináltattam egy akváriumot üvegessel (54l), ő az egyetlen a városban, aki ragasztást is vállal. Éppen ezért(?) csúszott is a dolog, végül ma elkészült. Viszont… az alján a front és a hátlapi üveg eltérő mértékben (0-2 mm), de több millivel túlnyúlik az alsó üveglapon, kivéve az egyik sarkánál, ott szintben van. Nyilván feltöltve ezen sarka némi extra terhelést kapna, meg az alja sem fekszik tökéletesen, tudom nem szörnyen nagy tömeg, de akkor is. A oldallapokon is túlnyúlnak, így a nagyobb táblákon megvan a 60as hossz, de a köztük eső részen pár milli híján nincs. Jól gondolom, hogy nem érdemes a vízpróbát megejtenem? Így nekem elsőre ez most igen tré munkának tűnik, előre köszi a véleményeket.

2019. júl. 8. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Megejtheted a vízpróbát, ha tényleg instabilnak tűnik, akkor videózd is.

Max 1mm-nek kellene lennie az eltérésnek. Az akbárium alá polifoam-ot tegyél.Megtudhatom, hogy mennyibe került? Én is hasonló méretűt tervezek csináltatni.

2019. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ja, elég tré. Őszintén szólva ha 60 cm hosszú, akkor ez egy standard méretű 54-es?

Annyi szép gyári csiszolt, jól megragasztott gyári 54-es van, nem hinném, hogy megérné úgy akváriumot csináltatni, hogy ha nem valami extra méret kell, hanem olyan, mai amúgy is van.


A tömeget ne bagatellizáld el, hiába a polifoam, ez olyan mint az aljzatkiegyenlítő a parketta alá - ha túl hepehupás, akkor semmit nem ér, csak még nagyobb hepehupát csinál.

Az alsó üveg méretére vágnám a polifómot, az feküdjön fel teljesen síkban, 4-5 mm vastagot, körben meg lelóghat a frontüveg. Az alá ne tegyél, csak fölösleges feszültséget csinálna.

2019. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 ez a max 1 milli íratlan szabály, megengedett hibahatár vagy tapasztalat?

#2 Nem egészen standard, 60x30x30. Egyetlen hely van mifelénk ahol készen kaphatok standard akváriumot készletről ha van éppen, de a leadott rendelésekre már akkor olyan árat számoltak fel, ami közel lett volna a 10hez. Így 5nél megállt a költség. Ezt a különbséget ezek szerint meg kellett volna fizetni.

Nem becsülöm le a fél mázsa víz tömegét, lévén, az előző 50 liter a padlón terült el, 4 üvegfal között az 50 liter nem tűnik soknak, de ha az alsó szomszédnak is jut belőle, akkor mindjárt más. Ezért is rugózok a milliken. Nem úgy képzeltem, hogy nekem a polifoammal kelljen trükközni és millizni a kontár munkájuk miatt. Gondoltam egy 50est csak megoldanak, ez még bőven kezelhető méret. Hát nem.

És éppen ezért fontolgatom a reklamációt, ugyanis teljesen olybá tűnik, hogy habár visszajáró vendég vagyok náluk, ez a kis értékű megrendelés a hozzáállásukban visszaköszönt.

2019. júl. 8. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Naná, hogy reklamálj! Én tuti visszavinném.

Tanulság: inkább megfizetem a jót, minthogy beérjem a sz@rral.

2019. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez tapasztalat, ennyi a max "megendegett" hibahatár az üveges szerint akit ismerek. Én is ajánlom a gyári akváriumokat, gyönyörű élcsiszolás, szép fekete kontrasztos ragasztás és nagy pontosság jellemzi őket.
2019. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg gyári nem lenne méretben, interneten találsz külön akvárium/terrárium készítőket Általában olcsóbbak is. Én magam is így készíttettem el a terráriumomat, házhoz is hozathatod és kész is van. Ugyanakkor olyan dolgokat is meg tudnak csinálni a berendezéssel kapcsolatban, amit egy üveges nem. Velük az a probléma, hogy nincsenek szokva az ilyen apró, pontos munkákhoz. [link]
2019. júl. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Egy ekkora akváriumnál ez az eltérés bizony hanyag, v kontár szakira utal én nem fogadnám el ezt a munkát. Valószínűleg utólag ez az ember már nem fogja elfogadni a reklamációdat mert ha adna egy kicsit is a munkájára akkor már készítés közben kijavítja de egy próbát az megér már csak azért is, hogy szembesüljön a hanyagságával. Talán nem szólnék, ha az alsó üveglap nagyobb lenne 1mm-rel, de azért, hogy kisebb biztosan mert nem fekszik fel az üveglap rendesen. Egy 4mm üvegnél nagyon sok az-az 1-2mm hiány, 8-10mm üvegnél még talán elmenne 1mm kilógás. Ez a munka első saját készítésű akváriumomra emlékeztet kb én dolgoztam ekkora hibahatárral teljesen amatőr létemre de az biztos, hogy még akkor is újravágtam volna az alját ha az kisebb az oldalaknál.
2019. júl. 9. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" Ezt a különbséget ezek szerint meg kellett volna fizetni."


Ha azt nézed, hogy mennyibe kerül összesen, egy vagyon egy normális világítás, meg egy jó szűrő, igényesebb növények is drágák, szóval a végösszegben ez már nem olyan jelentős eltérés. Így soknak hangzik, hogy majdnem a duplája, de mikor már 40.000 környékén fogsz járni az összes kiadással, akkor már nem olyan jelentős az a 4000 ft.


Persze, az ember ott spórol, ahol tud, nekem ne mondd.

Én a festőkkel jártam így tavaly, nem találtam "pont jót" csak nagyon olcsót, meg nagyon drágát. Hát maradtam a nagyon olcsónál...

aztán meg el kellett hívnom a nagyon drágát is, hogy még azt is kijavítsa, amit az olcsó elb-szott, szóval duplán fizettem. :/


Amúgy a polifómmal nem kell annyira mm-ezgetni, meg trükközgetni, egyszerűen csak 1-1 centivel levágsz kisebbet, mint az alapterület, és kész.

Persze jogosan reklamálnál, meg bennem mindig van egy ilyen, hogy ha nem reklamálok, akkor azzal hagyom, hogy hülyének nézzenek, szóval abszolút megértelek.

2019. júl. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most akartam készíttetni egyet, nem nagyot, 200 litereset. Elmentem 2 üvegeshez, akik mutattak akváriumot. Hát... Gyönyörű üveg munkáik vannak, de olyan rosszul néztek ki a ragasztások, hogy inkább veszek egyet készen :).

Olyan üvegest kell találni, akinek van pár év tapasztalata és akvaristák is ajánlják.

2019. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!