Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csalihalak életben tartása?...

Csalihalak életben tartása? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Milyen kellékekre lesz szükségem ha csalihalakat szeretnék életben tartani ? 8-10cm körüli kárászokról van szó melyeket csukázásra és harcsázásra szeretnék felhasználni a nyáron. Szóval bő 2 hónapig szeretném őket életben tartani. Még nincsenek nálam, majd a héten fogom őket megvásárolni kb 15db-ot. Hány literes akváriumra,tartályra van szükség ? És milyen levegőztetőre ? Illetve mivel etessem őket ? Haltáp,csonti,kukorica megfelel ? Továbbá szükség lesz még esetleg valamire az életben tartásukhoz ? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2019. júl. 10. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a garázsban voltak egy háromszáz literes hordóban, levegőztetővel. Igazából egy bivalyerős szűrő kéne nekik, hogy két hónapot kibírjanak, nálam jóval többen voltak 15-nél, de hamarabb el lettek használva. Szerintem egy hasonló méretű tartályban levegőztetővel kevés etetéssel kibírják, ha csinálsz hetente többször kb 3x15%-os vízcserét állott, ugyanolyan hőmérsékletű vízzel. Ja és hideg helyen legyenek, nem bírják ha felmelegszik a víz.
2019. júl. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Miért nem 2 hónap múlva veszel csalihalat ha akkor kell? Felesleges állatkínzástól, vagy befektetéstől kímélnéd meg magad, a kudarcba fulladt kísérletről nem is beszélve mert azért még kellő technika és vízcserék mellett sem egyszerű hozzáértés nélkül életben tartani őket ennyi időre ilyen melegben. Mi naphallal szoktunk csukázni anno amit előtte való nap fogdostunk össze.:D
2019. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem egy 150-200 literesben 2-3 nagyobb szivacsszűrővel elvannak + heti minimum 20% vízcsere. etetni keveset adj és azt is elég 3-4-5 naponta, ha 2 hónapig se adnál enni se lenne semmi, kicsit beesne a hasuk. aranyhaltáp, fagyasztott szúgnyoglárva jó lehet.
2019. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem 2 hónap múlva fogom felhasználni őket hanem egész nyáron járok horgászni minden hétvégén és csak 1-2db csalihalat vinni szeretnék magammal mindig, hátha horogra kerül egy ragadozó.Egyébként békéshalak a cél a horgászat alatt, csak van egy gerincesebb botom jó orsóval,jó zsinórral és ha már van akkor ki szeretném használni. A csalihalak beszerzése rendkívül nehéz, ezért szeretnék tartani 15db-ot és ha kell csak ki venni a tartályból. Ennyi röviden.Egy 200L-es leereszthető tartályt néztem ki, ebbe teszek egy nagyobb teljesítményű levegőztetőt és majd cserélem a vizüket 3-4 naponta. Egy hűvös garázsban lesznek egyébként.Szerintetek így eléldegélnek ?
2019. júl. 10. 22:28
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha 3-4 naponta lecserélsz 2-3 vödörnyi vizet és megy a levegőztető akkor óvatos etetés mellett kihúzhatják, bár én még mindig inkább a pecázás előtti csalihalfogásra biztatnálak.:D Én legalábbis szerettem vele vacakolni, valahol a horgászás része volt nálam a hálózás is, de bottal is szoktam fogdosni őket a partszélen horgászás közben. Nehogy félreérts a világért nem szólnék bele, csak úgy megemlítettem ha már szóba került a csalihal.
2019. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hibátlan ötletet írtál és természetesen én is ezt részesíteném előnyben csak az a gondom hogy ahová én járok horgászni ott sajnos ellehetetlenítik a törpék a csalihal fogást. Ezen a vizen csak üveges cukk kukoricával szoktam horgászni pontyokra, ezekből mindig horogra kerül 2-3db de van mikor több is. A csalihal pedig egy ragadozós szerelék bevetéséhez kellene mert nem 1x nem 2x lettem figyelmes harcsa jelenlétére.
2019. júl. 11. 21:30
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
OK.
2019. júl. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

vegyél egy cementkeverő kádad kb 300l est aztán kell még egy levegőztető meg valami szőrő (kb 600l/órásat)

hetente kb 4 vödörnyi vizet lecserélsz.Kajának én etetöanyagot meg csonit használtam.nekem így addig bírták amig el nem fogytak kb 4 hónap volt

2019. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!