Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium sarkának javítása...

Akvárium sarkának javítása (kagylóstörés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 éve üzemeltem be egy 100x40x50 cm nagyságú akváriumot. 8 as üvegből van, hosszanti merevítésekkel. Viszont 3 sarkán minimális kagylóstörés van (vagy így került hozzám, vagy a szállításkor keletkezett).


Mivel az egy hónapos beindítás alatt sem volt vele probléma, nem okozott gondot, csak belülről ujrafugáztam. Jelenleg is problema nélkül üzemel.


Most viszont új bútor miatt úgy is le kell majd eresztenem. Szeretném megjavítani, mert azért aggaszt az a pár kis zúzódás.

Arra gondoltam, hogy 10 mm es üvegből vágatok le 10x5 cm lapokat. A belső fugázást eltávolítom a szükséges méretben, zsirtalanítom és tisztítom, majd akváriumragasztóval az alaplapra beragasztom a sarokba. A talaj és a díszcsík eltakarja majd.

A törés egyébként nem terjed a ragasztásig.


Valakinek véleménye? Esetleg, aki csinált már ilyet megosztaná a tapasztalatait?


2019. júl. 12. 13:43
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
83%
Ha kagylótörések és mint írtad elég kicsik is feleslegesnek tartom az alsó merevítést 8mm üvegnél. Az enyémben ugyan vannak alul és feléül is de 300-literes az akva szintén 8mm üvegből. Ha mindenképp biztosítani szeretnéd akkor a 8mm üveg is elég, viszont én akkor már 2 teljes csíkot vágatnék és nem 4 "kockát" a sarkokhoz. Nagyon alaposan meg kell tisztítani a felületeket ( én alkoholos kontakt spray-t használtam) és szárazra kell törölni, ragasztás után legalább 2 napot várj a feltöltéssel.Az F.B.S ragasztót ajánlanám.
2019. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor úgy teszem be a merevítőt, ahogy írtad. Ment a zöld! :)
2019. júl. 14. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!