Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet megállapítani az...

Hogyan lehet megállapítani az aranyhalak nemét?

Figyelt kérdés
Van két legyezőfarkú aranyhalam és kíváncsi vagyok ,hogy milyen neműek.Előre is kszi a válaszokat.
2010. júl. 11. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre én ish kíványcsi vagyok!!!
2010. júl. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én se tudom, de amelyik alkalmazkodik a másikhoz, az a fiú. Nekem volt egy fehér lány, és egy arany fiú. A fiú is kifehéredett hozzá.
2010. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem konnyu, de altalaban a lany tomzsibb (mondhatjuk hogy kovérebb), a fiunak hosszukasabb, karcsubb alakja van. Akkor latszik legjobban, ha folulrol nézed, és ha ossze tudod hasonlitani a fiut és a lanyt. Pl. ha eléd tesznek egy szem aranyhalat, és mondd meg, hogy milyen nemu, haaat, az elég nehéz. Sima aranyhal esetében tehat az alakjabol altalaban. (A kitenyésztett tojasalaku, osztottfarku, pufi valtozatok esetében nem tudom, minél extrabb a hal, annal nehezebb lehet megallapitani.) Aztan van még egy olyan verzio, hogy parzasi idoszakban a fiu kopoltyufedojén kis sargasfehér pontok jelennek meg, ezek a dorozmak vagy naszkiutések. Ez csak a fiuknak van, ha ilyet latsz valamelyiken, akkor legalabb felole biztos lehetsz. Ha toban tartod a halaidat, akkor nehéz lesz észrevenni a dorozmakat, viszont akkor meg esetleg azt lathatod, hogy az egyik folyamatosan a masik nyomaban van, szinte ratapad és egyutt "suhannak", akkor a kovetos a fiu. Foleg tavasszal, kora reggel fogjak ezt muvelni. Ami a szineket illeti, erre ne hagyatkozz, de a fiu esetleg lehet élénkebb szinu. Hogy a fiu szinében alkalmazkodik-e a lanyhoz, ilyet még nem lattam, nalam egyszer egy barna szinu nostény felnottként, miutan mar tobbszor kicsinyei is szulettek, kezdett "bepirulni". A fent leirtak alapjan azt hiszem, 5 aranyhal kozul az egyetlen nostény volt, és o volt az, aki elszinezodott, nem a himek, akik raadasul 3-an voltak barnak, és egyetlen narancsszinu.
2010. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!