Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom a guppy nemét...

Hogy tudom a guppy nemét megállapítani?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem két guppy-t ma pedig kaptam keresztanyámtól még egy guppyt csak nem tudom milyen nemű hogy tudom megállapítani? Csak ami van csaj guppym az csipkedi az új guppyt.
2010. ápr. 3. 18:20
 1/3 anonim válasza:

Az attól függ, milyen guppid van. Például a szivárványos guppinál a hímnek gonopódiuma van (párzószervvé módosult farok alatti úszó) és a nőstények nagyobbak és fakóbbak. De nagyon sok fajta guppi van és mind különböző.

A csipkedés nem feltétlenül jelenti azt, hogy a két hal különböző nemű, de az is elképzelhető, hogy szaporodni akarnak. :)

2010. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem szivárványos guppijaim vannak, és elég szembetűnő a két nem közötti színeltérés. a lány az fakó,kissé átlátszó, a fiúk pedig gyönyörű, élénk színekben pompáznak. a lány guppik a legjobban a narancssárga fiúkat szeretik, de ha mondjuk 1 lány mellé teszel 3 kék fiút, akkor nagyobb az esélye a kék színnek. nekem 2 narancssárga, 1 kék fiú guppim van, és egy lány. ja, és a lányok nagyobbak 1 centivel, és ha terhesek, a hasuk fekete lesz.
2010. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
könnyen a nőstények ugyanúgy(külalakra mondhatnám hogy formára) néznek ki eltérő színekkel a hímek uszonyai változatos alakúak színűek és általában díszesebbek a nőstényeknél
2010. ápr. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!