Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A gyapjú vegán?

A gyapjú vegán?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 13:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ma 16:22-e: len, pamut, kender (meg még egy csomó egyéb, ritkább) növényi szál van, amiböl lehet ruhaanyagokat készíteni.

Söt faháncsból is lehet szövetfélét készíteni, ahogy több természeti népnél készitik, a vékony háncscsíkoat két irányból egymásra fektetik, és kalapácsszerü szerszámmal ütögetik, amíg egy vékony, hajlékony texíliát kapnak.

2019. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Bence675 válasza:
0%
A tojás sem vegán, amivel nem is fosztod meg az állatot semmitől. Innét egyértelműen h a gyapjú sem.
2019. aug. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#8: len, kender, pamut, gyékény, bambusz, banánlevél, kókuszháncs, ananászlevél, szójafehérje (tofugyártás mellékterméke), és még egy pár egzotikusabb növény: abacá, kapok fa, jute, kenaf, eukaliptusz liocell, modal, raffia pálma, ramie, sisal.


Tehát nagyon sok növényből lehet mindenféle ruhát készíteni. Nekem pl volt bambusz zoknim (mondjuk marha drága volt, skóciában vettem egy kiállításon), meg nem mondanád hogy nem pamut. Extra erős volt, nemrég lyukadt csak ki 10 év után, mire az összes többi zoknimat rég lecseréltem. Pedig gyakran használtam mert jó az anyaga meg érdekes színe volt.


Szóval van bőven vegán alternatíva, nincs szükség állati ruházatra, még a durván környezetszennyező pamutra sem, helyette lehetne igénytelen bambuszból is csinálni. Azért drága még csak mert nincs tömegtermelve.

2019. aug. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!