Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A vágóhidakon dolgozó emberek...

A vágóhidakon dolgozó emberek hogy viszonyulnak az állati eredetű ételekhez, termékekhez?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
természetesen megeszik
2016. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
mi ezzel a baj?
2016. jún. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 tgt válasza:
70%

Pilinszky János: Passió


Csak a vágóhíd melege,

muskátliszaga, puha máza,

csak a nap van. Üvegmögötti csöndben

lemosdanak a mészároslegények,

de ami történt, valahogy mégse tud végetérni.

2016. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha vegetáriánusok lennének, nyilván nem dolgoznának vágóhídon sem.
2016. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
23%
Bátyám mesèlte hogy mikor valami maradèk penèszes húst daráltak konzervbe be volt mellè osztva valaki, aki teletorokból jól megszìvta magát ès beledurházott. Ő meg elokádta magát. Amúgy èn is dolgoztam vágóhidon. Valahogy egyikünk sem eszik konzerveket.
2016. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
én ezt a kérdést nem értem.megeszed a hambit ( MCDonalds,marha hal meg érte) megeszed gaguang-bao csirkét (csirke hal érte) a kfc-st is,de elítéled a vdéki parasztrokat,akik levágják a csirkét, hogy egyenek belőle pörköltet.
2016. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Láttam egy dokumentumfilmet, nagyon megérintett:

https://www.youtube.com/watch?v=nDLPma4DFX8


Tyúk és egyéb tojást, tehén, kecske és egyéb tejet, állati belsőségeket(pl. máj), vadhúst régóta nem bírom megenni. Nyers hús, tojás látványától is rosszul vagyok. csirkemellen, halfilén, szalonnán, sertéssonkán kívül nem igazán fogyasztottam egyéb húst, de azokat is azért, mert azt hittem, hogy kötelező megenni, ha nem akarok éhen halni, és nem képzeltem oda az állatnak a fejét, és, hogy őt levágták, fájdalmai voltak, menekült volna, de nem engedték. A film láttán már nem megy semmiyen állati élelmiszer fogyasztása, állati termékek használata, viselése(pl. marhabőr).

Bikaviadal, cirkusz... borzalmas dolgok történnek.


Azért tettem fel a kérdést, mert aki vágóhídon dolgozik, testközelben látja, nemcsak filmen, és részt vesz esetleg a mészárlásban is, meg bírja-e enni az állati termékeket, vagy nem? Hogy bír eltekinteni a látottaktól? Van-e bűntudata? Vagy soha nem szerette az állatokat, nem érzi magát rosszul miatta, könnyen levágja, meg is eszi, vagy nem eszi meg, soha nem is szerette? Vagy szereti az állatokat, és kínzó nehézségek árán képes leölni az állatokat?

Nem ítélem el a falusi gazdákat, mészárosokat, bölléreket, henteseket sem, csak kérdezősködök.

2016. jún. 10. 17:56
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

több ismerősöm is dolgozott már olyan üzemben,ahol a vágnak és dolgozzák is fel az állatot. nem lett egyik sem vega,de nem is sokáig bírták azt a munkahelyet.

lehet egy idő után az ember "immunis" lesz rá, de az elején szerintem mindenkinek nagyon felkavaró ezt látni. van aki megutálja a húst egy életre.van aki nem.

én pl dolgoztam egy gyárban. élelmiszereket állítottunk elő. nem akarok konkrét dolgokat írni,mert nem ide tartozik..de én is eléggé megundorodtam a dolgoktól..jobb,amíg az ember nem tudja mi hogy készül. egy darabig undorral néztem azokra,amiket korábban mi gyártottunk. (nem hússal kapcsolatos)

2016. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
63%

Am mièrt lettem lepontozva? Ez igy volt! Nem a bátyám köpött bele ès nem is èn! Láttam, hogy mi van ott.

Nem az összesnèl voltam! Hiába próbáltam tisztán tartani a dolgokat ha van pár ember ali ezt csinálja.

A videók valószìnű eltúlozva vannak de valóságalappal nyugi. Tejiparban nem voltam de dobozos tejet sem iszom. Csak ha vidèken vagyok!

2016. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Aha. Én is hallottam pl. csokoládéüzemben dolgozó emberektől, hogy onnantól kezdve nem ettek csokit. Máshogy történtek a dolgok, mint ahogy képzelték.

10 éves koromig sok disznóvágáson voltam, de már csak délután, suli után, szval nem volt elképzelésem hogy zajlott. Már csak a hurkát, kolbászt láttam.


Értem, elhiszem, h nem tudott mit tenni. Am a pontozás nem tudom hogy megy az oldalon, nem próbáltam még, de nem is figyeltem. Sztem a válaszolók is tudnak pontozni, nemcsak a kérdés kiíró.

Azok a felvételek rejtett kamerásaknak tűnnek a vágóhidakon.

2016. jún. 10. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!