Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fű helyett tyúkoknak?

Fű helyett tyúkoknak?

Figyelt kérdés
Ha nincs lehetőség legeltetni, akkor megteszi a saláta, sóska, spenót, lucerna pellet? Vagy más alternatíva?
2019. szept. 12. 12:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
A tojásgyárban is csak vizet és granulált/morzsázott tápot kapnak.
2019. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Vagy ha az sincs, akkor mehet nekik a táp, ha van konnektor.. :)) áram, oszt jónapot, ha nőnek töle ok, ha nem akkor meg nem jó a "fajta" ...remélem nem voltam nagyon OFF
2019. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Kettest nem értem, de nem tápozok. Nem tojásgyárosok, és nem hízók, hanem szabad tartású futkosók.

Magvakból többfélét kapnak vegyesen, meg van nagy kapargáló rész, ahol bogarásznak, gilisztáznak, de sajna nem bírok füvet termeszteni, így nincs zöldtakarmány. Ehelyett keresek másik opciót, ami pótolhatná.

Saláta, sóska, spenót sok van, meg zöldség-, zellerlevél, rengeteg kapor, disznóparéj, mángold, madársaláta, illetve lucerna pelletet tudok venni.

2019. szept. 12. 12:47
 4/22 A kérdező kommentje:
Szóval zöld növényeim, konyhakertiek vannak, de nem tudom helyettesíthető-e a fű, fűfélék, mert az mégiscsak más, meg vadontermő.
2019. szept. 12. 12:48
 5/22 anonim ***** válasza:

A rost miatt fontos nekik valami zöldtak.

Ha megeszik jó a pelletált is.

2019. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk sem volt hol legelni. Minden zöld maradékot megkaptak konyhából és ha úgy volt, pár marék füvet.
2019. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
Jó nekik a többi zöld is :)
2019. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Konyhai zöld nyesedék teljesen megteszi. Az általad felsoroltak sem okoznak gondot.

Tyúkhúrt szokták még szeretni (nem véletlen a név).

Pelletet nem tudom képesek-e fogyasztani. Gondolom függ a pellett nagyságától.

Ha ragaszkodsz az egyszikűekhez, nagymamám, heti kétszer a közeli gyepről/legelőről/árokpartról szed egy jó nagy vödörrel. 2-3-napig - amíg teljesen meg nem fonnyad - adagolható.

2019. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És ilyen pelletből vagy tápból van nekik lucernán kívül más is?
2019. szept. 12. 14:24
 10/22 A kérdező kommentje:
Úgy tudom csak úgy jó a fű, ha maguk csipegetik, mert a hosszú szálasat, amit én szednék, azt nem tudják úgy megenni.
2019. szept. 12. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!