Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan legyen kecskefarmom?

Hogyan legyen kecskefarmom?

Figyelt kérdés
A párommal már egy ideje szeretnénk állatokat tartani. Főleg kecskét. Sajtot szeretnénk készíteni, joghurtot, és egyéb más termékeket, amire lesz kapacitásunk. Adott egy nagy telek, rengeteg faanyag és van egy kevés megtakarított pénzünk, amiből el lehet indulni. Jelenleg mindketten dolgozunk, a munka mellett nem tudjuk ezt csinálni. Egyikőnknek mindenképp meg kell válni a munkahelyétől. Az akarat mindkettőnkben megvan, hogy ezt akarjuk csinálni. Mi az esetleges buktatókra vagyunk kíváncsiak. Mire kell figyelni? Van még valaki, aki esetleg hasonló cipőben jár? Vagy már van egy kis gazdasága?

2019. dec. 28. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Kecskével még nem foglalkoztam, de néhány ismerősöm igen, és mindegyik becsődölt. :) A kecsketej, a kecskesajt, mind nagyon értékes és nagyon egészséges és én is szeretem, de ha nincs rá kereslet akkor enyhén szólva gázos a helyzet. Amennyiben ez az első vállalkozásotok akkor nem látok neki jövőt ha nincs egy stabil vevői kör, főleg visszatérő vásárlók, legyen az magánszemély vagy cég. Állattartás első biznisznek eléggé necces tud lenni, mert így egyikőtök otthagyja a korábbi munkahelyét, nincs garancia arra hogy visszaveszik, esetleg ugyan abba a pozícióba amit korábban sikerült elérnie, újra kezdő bért fog kapni, és ha nincs vevőd az állatokat akkor is tartani kell, etetni és itatni, ganézni, állatorvos, ügyvéd, könyvelő, és mindezt csak az egyikőtök keresetéből? Húzós lesz.
2019. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!