Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen magas legyen a tyúkkerí...

Milyen magas legyen a tyúkkerítés?

Figyelt kérdés
A telek kerítése 150 cm, ezen belül pár négyzetméter el lesz kerítve a tyúkok számára,aminek a teteje nem lesz zárt. A fajtákról még nem tudok nyilatkozni,elsősorban kendermagos,vörös,magyar fajtákat (erdélyi kopasz). Az itáliait és a japán tyúkot a repülés és egyéb okok miatt kizártam,bár tudom elvileg lehet szárnyat is vágni..de ha nem muszáj..Nem tudom,hogy az általam felsorolt fajtáknak milyen magas kerítést érdemes csinálnunk..gondolom drótfonatos kerítés.

2017. aug. 17. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a magasság (1,5 m) elég lehet, ha nem lesz az udvaron magasabb dolog a kerítés közelében, amiről fel/átrepülhetnek. Ahogy öregszenek és híznak, annál kevésbé repkednek majd magasra.
2017. aug. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az 1 m-es tyúkól tetejére ami lábakon áll.. nem tudom rámennek-e..nem tudom hol célszerű elhelyezni..
2017. aug. 17. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Őshonos magyar tyúkfajtáknál számolj azzal hogy max 2 kg- osak és ugyan úgy száll mint a gyöngy (kis túlzással).Max 150 elég a hagyományos mindenféle tyúkoknak amik a házaknál vannak.A díszfajtáknak általában nagyobb kell meg az őshonosnak is mert hát azok tényleg szikár kis jószágok.De miért nem tartasz pl Brahma-t vagy mész ki a börzére és veszel pár vörös tyúkot?Ezek nem szeretnek repülni.A többinek kell a 2m es simán,de ha vágod a szárnyát mégis akkor elmondom hogy vágd mert van aki leszedi az egészet mind 2 oldalt és az baromi randa + kényelmetlen is neki.Nagyon egyszerű.Az egyiken leszeded az első max 7 tollat,amiket a hústól min 3 cm re kell elvágni úgy hogy más tollat ne vágj át közben.Ha így csinálod lehet 1 m es kerítésed akár japánnal is mert ezzel a módszerrel teljesen röpképtelen mégsem látszik ugyanis a hátsó fedőket nem bántjuk.
2017. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha 2 m-es a kerítés,akkor bármilyen fajtát tarthatok,és nem kell vágnom a szárnyát? A külső kerítés ugye 150,de azt csak akkor tudják átrepülni,ha kiengedem őket füvet zabálni.) A kapirgálós rész kerítésénél tudok 2 m magasat csin.
2017. aug. 17. 20:28
 5/9 anonim válasza:
Hát ebben a szárny témában nem vagyok biztos...mi a japánok első 8 tollát vágjuk le és így is ami 2m magasságban van arra fel tudnak repülni...
2017. aug. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az lehetetlen.Éveket át használtam galambon kacsán gyöngyös és egyeben az 1 m t nem éri el vele.De ez max japánnál van.Ha mégis kibír akkor tedd ugyan azt a másik szárnyával is.Az már majd csak biztos.De nagyobb tyúkoknál beválik.
2017. aug. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet a japánt érdemes hagynom..ha ennyire repülő
2017. aug. 18. 09:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Míg jércék voltak, nekünk is muszáj volt a szárnyuk végét visszavágni, mert nem volt az a kerítés ami megállította, ha gondolt egyet...
2017. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz "betonerődítményt" akkor tényleg hagyd a japán tyúkot. Én a szárnyát szoktam vissza vágni nekik. Ismerősünk tanyán él,ott télen nyáron a meggyfán alszanak. :D
2017. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!