Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi a különbség a házi illetve...

Mi a különbség a házi illetve bolti tojás közt? Ki melyiket használja?

Figyelt kérdés

2020. jan. 21. 06:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyesen.
2020. jan. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Én házi tojást eszek, mamámtól kapok mindig. Tudom hogy ott boldogan élnek a tyúkok, van jó nagy helyük kapirgálni meg minden.

Nagyon ritkán veszek boltban, csak ha éppen muszáj venni valami olyan kaja miatt. De olyankor is inkább rászánom a pénzt és szabad tartásból származó tojást veszek.


Egyébként én azt vettem észre, hogy sütéskor (rántotta) a bolti tojás jobban letapad az edény aljára mint a házi.

2020. jan. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Általános tapasztalat, hogy a házi jobban színezi az ételeket, elkészítve is erős, szebb színe marad. Pl nekem a boltiból készült rántottám szinte fehér...


Saját tojást eszünk, ha éppen pihenő időszak van, akkor boltizunk.


A különbség amúgy ennyiekben kimerül, nem tud vizsgálták-e már beltartalmi szempontból, hogy melyik a jobb, én úgy tudom, hogy nem igen kéne, hogy legyen köztük különbség. A bolti héja volt, hogy keményebb volt, de kisebbek is nagyátlagban, mint a házi tojásaink.

2020. jan. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Boltit veszek. Nem tudom, milyen a hazi, de elegedett vagyok a boltival, ugyhogy nem erzek kenyszert ra, hogy felesleges koroket fussak hazi tojasert.
2020. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Általában házit. Egy ismerőstől kapom. Ha nincs, akkor boltit. Csak a színében vettem észre különbséget. Egyébként ugyanolyan jól működik mindegyik, pl. sütikben.
2020. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

# 3: a színnel, mint "marketing-eszközzel" is tudnak trükközni, teljesen legálisan is.

Ha nagyobb karotin tartalmú táppal etetik a csirkét (paprika őrlemény, sárgarépa, stb.) - akkor a "gyári" tojás sárgája is narancsosabb lesz.

2020. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vegyesen használok, nem vettem észre semmi különbséget. Ha a házi nagyon friss, nehezebb megpucolni főtten.

Én úgy tudom, a beltartalmi értékben sincs jelentős különbség.

Én azért veszek inkább házit, ha lehet, mert nekem fontosak az állatjóléti szempontok is. vagyis szívesebben eszem olyan tyúk tojását, ami nem szenvedett, hanem jó életet él.

2020. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Boltit veszek, az esik útba. Láttam már piacon olyat, hogy a boltit árulták a nénik drágábban. Közeli ismerősöm nincs, akinél tudnék házi tojást venni, ami biztosan az.
2020. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőt használok, a házinak csak akkor érzek kellemetlen szagát ha nagyon táppal etetik a bolti szerintem mindig B....-szagos.
2020. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb különbség, hogy a jó házi tojást tojó tyúkok nem kapnak évente többször mindenféle gyógyszert, hormonokat, stb-ket.
2020. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!