Mi a kiscsirke és a csibe közötti különbség?
Az egyik ismerősöm szerint a csibe a frissen kikelt (adott esetben: ) tyúk, a kiscsirke pedig az a csibe amit a kotlós már nem nevel tovább. (én is ezen a véleményen vagyok.)
De az ellenzék pedig azt mondja hogy a kiscsirke az a csibe..
Tudomásom szerint: csibe- frissen kikelt
kiscsirke- már nem neveli tovább a kotlós
csirke- már vágás érett, de még nem tojik tojást
tyúk- teljesen kifejlett, ivarérett
De hogy is van ez pontosan?!




válasza:



válasza:



válasza:- Naposcsibe a kelés után megszáradt, még nem etetett, szállításra alkalmas állat.
- Csirke a nevelésre kihelyezett állat 8-10 hetes koráig.
- Növendék a 8-10 hetes meghaladó állat, a nőivarúakat jércének, a hímivarúakat növendék kakasnak nevezik.
- A felnőtt nőivarú egyedeket tyúknak, vagy tojónak, a hímivarút kakasnak (a herélt kakast kappannak) nevezik.




válasza:#3-asnak
Szerinted a 8 hetes kor alatt nincs még valami kategória?
Akit azért a száradás után etettek is?
Szép az, amikor fogalmad nincs az egészről és írod a baromságokat.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Van különbség a néma és a hangos kacsa kelési ideje között?
1 kis csirkéről és 2 db gyöngytyúkról lenne szó. Szóval az van,hogy pár napja keltek mind a 3-an,egybe raktuk őket. Az eddig jól bevált bebugyolálós módszert alkalmaztuk: be voltak bugyolálva 1 jó pár rongyba,melegítették egymást,néha kivettük őket enni,inni. Egy ideig...
Apa nemrég keltette őket. Ma pont egy hetesek.
Gondolok itt egyszerű otthon megtalálható dolgokra! Pl: villanybojler fűtőszál bár azt nem tudom hogy megfelelő lenne-e!!!
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




