Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megéri vajon ez az egész? A...

Megéri vajon ez az egész? A terveim nem egyeznek azzal, amit a társadalom elvár tőlem. Van esély újrakezdeni, vagy teljesen reménytelen?

Figyelt kérdés
Már hosszú ideje nem találom a helyem. Közgazdászként végeztem Budapesten és egy nagyobb banknál dolgozom. Mindenem megvan, párkapcsolat, egy 50 m2-es lakás kettőnknek, most fogok végezni egy másioddiplomás képzésen is, így a fizetésem is több lehet majd. Hetek óta azon gondolkozom, hogy elégedett vagyok. Elértem, amit szerettem volna? Nem. Elértem azt, amit elvártak tőlem. Kik? A szülők, a társadalom, a világ. Legyen jó iskola, fontos barátok, jó munkahely, jó fizetés. Amiből meg tudsz élni. De boldog vagyok valójában? Nem. Úgy érzem, üres az életem. Sosem vágytam erre. Ha a kislánykori önmagamra gondolok, nem ez jut eszembe. Nem ez jut eszembe hogy reggel felkelek, 1 órát utazom a munkahelyemre egy másik kerületbe, 8,5 órát intézem valaki másnak a hitelügyeit, akiket nem is ismerek, a szemem majd kiég az egész napos monitorbámulástól, 27 évesen derékfájdalmaim vannak, majd hazautazom újabb 1 óra alatt, este mozgok egy keveset, hogy az is legyen, megfőzöm a másnapi ebédet, nézünk egy filmet és vége a napnak. Erre sosem vágytam. De mit lehet tenni? Hogyan tudsz kiszakadni ebből? Miközben mindenki ezt várja el tőled. És a legrosszabb, hogy még irigyelnek is. Irigyelnek, mert neked minden összejött, jó állás, jó kiállású, helyes vőlegény, boldog pár vagytok, neki is jó munkája van, jó fizetésetek, szép lakásotok. De sokszor úgy kirohannék innen, valahová messze! Úgy érzem, hogy 50 m2-en nyomorgunk ketten, mi lesz, ha még gyerek is lesz. Vehetnénk egy nagyobb lakást? Vagy esetleg kertes házat 60 millióért ? Vagy költözzek vidékre, adjuk fel a munkát és dolgozzunk 400.000 ft helyett 170.000-ért de mégis nyugodtabb lenne? Eszembejut a gyerekkorom. Amikor nagyszülőknél sok állat volt. Mennyit dolgoztam velük. Amikor sajtot készítettünk, tejet adtunk el. 6 éves voltam, de boldoggá tett. Hetek óta erről olvasok. Az az álmom, hogy legyen egy kis tanyám, ahol kecskéket tarthatok. Szeretném elvégezni a sajtkészítő tanfolyamot. De csak kinevetést, gúnyolódást kapok. Közgazdász vagy, van diplomád, Magyarország egyik vezető bankjánál jó állásod! Mit akarsz te parasztkodni? Normális vagy? Én úgy érzem, hogy ez az álmom. Ennek látom értelmét, mikor valamit alkothatok. Nagyon jó sajtokat szoktam készíteni itthon saját fogyasztásra. Persze nem saját kecsketejből, hisz a lakásban nem tarthatok kecskét, de veszem a tejet. Csinálok hagymásat, medvehagymásat, borsosat, elég sok félét. Szeretném őket értékesíteni is. Szeretném egyszer a saját kecskéim tejéből ezt csinálni. Valahogy el akarok indulni ezen az úton. De olyan nehéz! Egyszer csak hagyjak itt mindent és vásároljak egy kertes házat 2000 m2-rel? Vagy egy tanyát? Hogy induljak el? Van itt esetleg olyan, aki belekezdett ilyenbe hasonlóan unalmas életét feladva? Már a vélemények se érdekelnek, se a szüleimé, se a barátoké. MEG FOGOM CSINÁLNI. Miért? Azért, hogy ha 80 éves leszek azt mondhassam, hogy igen, ez aztán élet volt! Egész életemben azt csináltam, amit szerettem volna régóta. Ha a mostani életemet látom 80 évesen, elfog a szomorúság. Mégis mire gondolok majd akkor? Egész életemben papírokat olvasgattam egy monitoron. De a természethez semmi közöm nem volt. Az ember elhagyja a természetet folyamatosan, és városokba tömörülve 60 m2-en élünk. Elfelejtettük már, milyen aludni a csillagos ég alatt, elfelejtettük az állatok szeretetét, hobbiból tartunk kutyát macskát, vadászgörényt egy panelban. Emberek hahó, komolyan így akarunk élni? Tudom, ez most elég érzelgősre sikerült, de keresek hozzám hasonló fiatal, elkötelezett embereket. Abban kérnék segítséget inkább, hogy hogy érdemes ennek nekikezdenem? Azt gondolom, hogy egyből nem hagyhatok itt mindent , hisz valamiből meg kell élni. Próbálom reálisan nézni a dolgokat. Először talán elkezdek eladásra sajtot csinálni vásárolt tejből. Illetve növényeket termeszteni. Utána kell nézni, hogy ehhez milyen engedélyekre van szükségem. Aztán ha ez megy, eseleg kiszállítással, csinálok hozzá honlapot. Ha viszont ez is megvan, hogyan tovább? Van valaki, aki foglalkozik itt kecsketartással? Nagyon sokat olvastam róla, és rengetegen kezdték a nulláról. Szerintetek őrültség belevágni? Olyanok véleményét szeretném kérni, akik már gondolkoztak ebben, vagy van tapasztalatuk. Nem kérek olyantól véleményt, aki szerint csak a városban van élet, és szerinte a vidék egy lepusztult semmi. Számomra ilyen vélemény most nem releváns. Nagyon szépen köszönöm előre is, ha kommenteltek. 27/L

2020. márc. 28. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért azt vedd figyelembe, hogy amire 6 éves korodból emlékszel, meg amit elképzelsz, az csak egy álomkép. A valóságban sokkal nehezebb állatokat tartani, 24 órás 365 napos munka, nincs szünet, betegség, nyaralás... Az én szüleim tartottak kecskéket és teheneket mielőtt megszülettem. Hát nem volt olyan boldog élet. Az idősebb testvéreim elég sokat szenvedtek, sokat kellett segíteni, csúfolták őket az iskolában mert "kecskeszaguk" volt stb. Ahogy felnőttek, a háromból kettő már tartózkodik az állatoktól, a harmadiknak is csak házikedvencei vannak. Én, aki nem tapasztaltam a nehézségeket, jobban érdeklődöm ez iránt az élet után. A szüleimnek ugyanúgy mindenféle fájdalmuk és betegségük van mint neked, aki egész nap ülsz. A jogi oldala és a boldogulás sem mellékes. Minket például feljelentett a szomszéd, pedig mindent betartottunk, és akkor adták fel a szüleim végleg a nagyállat tartást. Mikor az állatokkal baj van... Mikor fel kell darabolni a kisborjút, mert nem bír megszületni... Az már nem tündérmese meg csillagos ég.

Amúgy nekem úgy tűnik, hogy azért érzed magad ilyen rosszul mert igenis érdekel hogy mit gondolnak mások. Nem volt muszáj bankban dolgozni vagy 50 nm-en élni vagy a fővárosban. Én pl vidékről hamarabb beérek Pestre mint a pesti ismerőseim. Kertes házat sem csak 60 millióért lehet venni. Az sem mindegy, hogy a párod mit gondol. Vagy nem is akarsz vele maradni? Zavar, hogy lenéznek az ismerőseid, de közben te is lenézed a városiakat. Egyik sem jobb mint a másik, mindenkinek más a jó. Neked szerintem egy kis terápia kéne előbb, hogy ezeket kezeld.

2020. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon köszönöm az őszinte válaszod. Tisztában vagyok vele, hogy ez munka, természetesen. Ezért is olvasok, meg nézek róla sok videót, hogy képben legyek. Persze, hogy érdekel, mit gondolnak mások, de nem akárki. Akárki véleménye nem érdekel. Inkább az, hogy a szüleim és a barátaim támogatása kellene. A párom mellettem van ebben a témában, vele szeretnék maradni persze. Pont a múlt héten beszélgettünk, hogy ő sem erre az életre vágyott, neki is vannak tervei, ami teljesen más, mint amit most csinál. A kecskeszag inkább tisztálkodás kérdése szerintem. Sok tanyán megfordultam már, ahol egyáltalán nem volt büdös. Persze több takarítást, és tisztálkodást igényel. Tudom, hogy nem tündérmese lesz, de sokkal inkább vágyom a kemény munkára és a természetes dolgokra, minthogy itt legyek, szívjam a szmogot, üljek egy irodában és mellette egyem a szemetet. Mert a piac kivételével szinte csak agyon tartósított szemetet, gyorskaját, ízfokozós műanyagokat árulnak mindenhol. Egy jót nem tudsz sehol reggelizni, ahol mégis az több ezer ft-odba kerül. A húsokat antibiotikummal kezelik, a zöldségeket vegyszerezik, műtrágyázzák, a zsemléket levegővel fújják fel és 20 ft-ért levegőt veszel egy kis héjban. Ezen kívül még sorolhatnám. Nem lenézem a városiakat, pusztán aggaszt ez az egész, hogy hova fogunk így jutni és ha gyereket szülök, ő miben fog felnőni. Azon is gondolkoztam,h ogy nem tanyát vennék ahogy írod is, hanem inkább vidéken egy kis kertes házat egy nagyobb telekkel és ott kezdenék bele ebbe először kicsiben. 2-4 kecske. Nem tudom :)
2020. márc. 28. 16:03
 3/9 anonim ***** válasza:

10 éve pont ugyanezt éreztem mint te!vágj bele!vegyél egy farmot,kecskéket,teheneket,lovat,nagy nagy kertet,szántőföldet,és 100%ban eltudod magad látni,így történhet bármi,nemkel azon aggódni mit esztek holnap,illetve ha van hozzáértésed,egy mini lovardát is nyithatsz,a lovaglásért óránként 3000ft-ot fizetnek a gyerekek,a kecskesajtot árulhatod,a tehéntejet,és a zöldségeket is!

Énis pont ugyanezt éreztem,és mióta lett egy kész farmunk,jelentem iszonyatosan boldog vagyok!és semmirt sem adnám senkinek😊

2020. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na igen ha több állatot akarsz nem 2-3 kecskét hanem tényleg sokat amiből haszon is lesz akkor annál tényl3g nincs nyaralás nincs szabadnap nincs betegség. Nekik enni kell reggel este a kecskéket fejni kell stb stb. Hivatalos útja ha több van pl 50 vagy annál is több ugye be kell jelenteni fülszámokat venni évente nyílvántartásba veszik mennyi halt meg született stb ez is viszi a pénzt ha beteg oltani kell a gyógyszer állatoknak drágább mint az embereknek aztán kérdés hogy te be mered e oltani vagy akkor ahhoz is orvos jön ki tudja hányszor. A körmüket vágni kell stb nekünk birkák vannak de kecskéknél sincs ez másképp. Sok pénzbe kerül ha sok mindent nem tudsz magad megoldani. Tanyát szeretnél oké földet is veszel? Vagy külön veszed a takarmányt? Ha földed lesz ki műveli? Szóval azért ilyenekbe is gondolkozz mert ha nem te fogod akkor neked ezek mind pénzbe fognak kerülni. Hogy hasznod is legyen azért oda elég sok kecske kell nem csak 30-50. Aztán nem ártana frissíteni néha az állományt kellene egy törzskönyves bak ami nem pár 10 ezer ft. A kicsiket ha meghagyod ujabb fülszám papírozni kell stb szóval nagyon sok pénzbe vannak ezek. Nekünk télen mikor ellenek a barik több mint 100-an vannak és van velük feladat bőven. Amelyik nem tud megelleni ki kell szedni mi ezt is meg tudjuk oldani magunk szóval mint a föld művelést meg a takarmányt is. Ha nincs semmid sokba kerül az egész. De ha szeretnéd akkor kezd el. Mi is a nulláról kezdtük vagy is anno a szüleim. Igen a birkáknak is van szaguk de engem sosem csúfoltak. Meg lehet fürdeni meg nyílván átöltöztem stb. Nem lebeszélni akarlak csak elmondtam amik eszembe jutottak. Ha csak pár db kecskét akarsz az igazából csak hobbi mert sok hasznod nem igen lesz belőle és még munka után meg előtt rendezd le őket. Az hogy ne keljen mellette dolgoznod kellene tartanod minimum vagy 200-at ha nem többet. Na meg számíts arra is ha gidák lesznek aķkor neked nincs tej egy darabig. Sok mindent át kell ezzel gondolni. Persze szép ha az embernek van jól fizető állása de ha nem vagy így boldog akkor változtass és kész.
2020. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és tanácsokat. Igen, ez az , hogy ketten vagyunk a párommal. Egyikünk sem csinálta soha. Tényleg a nulláról kezdenénk. Azt, amit gyerekkoromban csináltam, nagyjából emlékszem rá, meg ugye amit olvastam. Ettől függetlenül arra nem tudok vállalkozni, hogy föld, lovak, és minden más egyéb, erre nem lenne időm, ehhez fel kéne adnom az állásom, de bevételem még nem lenne belőle. Szerintem csak szép fokozatosan kezdeném el, először pár db-bal nem is haszonszerzés miatt, hanem hogy meglássam, hogy megy ez. Aztán ha megy, akkor fokozatosan többet. Mindenképp kell mellette kiegészítő jövedelem, ezen most dolgozom, hogy találjak olyat, amit otthonról is lehet csinálni és akkor lenne időm az állatokra. Emellett szeretnék házi ételízesítőket gyártani, még ennek is utána fogok nézni, hogy hogyan működik. De nagyon sok tervem van, köszönöm, hogy inspiráltok! :)
2020. márc. 28. 17:12
 6/9 anonim ***** válasza:

A mentalitasod alapján azt gondolom, hogy te meg fogod csinálni, és még sikeres is leszel benne.


Vágj bele.

Ha nem tetszik, akkor simán eladod, kiadod vagy másképp oldod meg a helyzetet.


Nagyon nagyon sok buktató lesz az elején,és rengeteg pénz.

Készülj fel. Nincs nyaralás, nincs hétvége.



És egy idő után ez is olyan monoton lesz mint a monitor. Most lehet hogy hobbiként fogod fel, de ne adj isten, ha fekszel egy tüdőgyulladással otthon, az állatnak akkor is kell enni. Nincs táppénz.


Ez most az egyik rossz oldala a dolognak, de kívánom hogy sikerüljön neked.


Mindent bele.

2020. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem probléma, hogy sehova sem tudsz majd elmenni az állatok miatt?


Valóban az állatokat akarod szolgálni egész életedben? Mert az állattartás erről szól.


Képes leszel majd a kis bakokat vágásra eladni, vagy magatoknak levágni?


Mamám tehenészetben dolgozott, kis túlzással a bőre is átvette a tehénszagot. Te pedig fejni fogod a kecskéket, tehát minden nap hajat kell mosnod, hogy ne legyen kecske szaga.


Javaslom, hogy vegyél vidéken egy házat, pár évig tarts baromfit, disznót. Ezek tartása egyszerűbb véleményem szerint. Könnyedén megoldható munkába járás mellett is.


Egy agrár településen élek, 20-30 éve hetente kétszer volt disznó leadás, több száz darabbal. Most maximum 5-10 anyadisznó van a faluban, leadás régóta nincs már.

Tehát szinte mindenki abbahagyta az állattartást.

Konyhakertje is csak 20-30 százaléknak van.

A földművelés az természetesen virágzik.


Nem lebeszélni akarlak,de nem olyan idilli a falusi élet, mint ahogy azt a vidékre költözni kívánó városiak elképzelik.


Ha a helyedben lennék, az agglomerációban vennék házat.

Gyerekek taníttatása is sokkal könnyebb ott, mint egy faluban.

2020. márc. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6./

Köszönöm szépen! :) Hát, ha tüdőgyulladással fekszem otthon, akkor etet a párom. Nem vagyok egyedül.

Természetesen tisztában vagyok ezekkel, mégis ezt szeretném . Meglátjuk, mit hoz az élet. Köszönöm :)

2020. ápr. 3. 18:03
 9/9 A kérdező kommentje:

7./ Köszönöm szépen a te véleményedet is. Talán azt elfelejtettem írni a leírásban, hogy 20 évig vidéken éltem :) Szóval nem vagyok teljesen városi. De állatokkal csak 6 éves koromig foglalkoztunk , ezért már halovány az emlék :)

Az agglomeráció nem jön szóba azért sem, mert közelebb szeretnék lenni a szüleimhez, hogy később, ha gyerekünk lesz, a közelben legyenek .

Alapból is azon gondolkoztunk, hogy vidékre megyünk egy házba, csak még sok a dilemma, főleg az állattartás miatt. Mert nekik nagyobb hely kell, 400-600 m2-es udvarban nem tarthatok állatokat, szóval vagy veszünk egy házat nagyobb telekkel (3-4000 m2), vagy egy tanyát, zártkertet, nyilván árban sem mindegy. Ráadásul a zártkert általában valamilyen veszélyeztetett helyen van (pl viztározó mellett) , ami hosszú távon nem túl jó és általában sok helyen még csatorna sincs és víz sem bekötve, ami elég nagy költségeket vet fel, mert alapvető igényeink azért vannak.Gáz nélkül megvagyok, mert vannak alternatívák, de csatorna nélkül maximum a derítő megoldás, ami eléggé elavult történet így a 21. században... Nem baj, valami megoldás csak lesz, rengeteg privát üzenetet kaptam olyanoktól, akik már belevágtak és nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólást, véleményt :)

2020. ápr. 3. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!