Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem tojnak a tyúkjaim mit tegyek?

Nem tojnak a tyúkjaim mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete vettem 7db tojótyúkot, állítólag 1 évesek. Kb 2 naponta volt 2-3 tojás. Egy hete vettem ugyanattól az illetőtől még hetet, ugyanabból a csapatból. Azóta egy darab tojás nincs. Nagy a tyúk udvar, nagy az ól, mindíg friss szalma, víz, tójótáp, kukorica, mix és rengeteg zöld van előttük. Picit el vagyok kenődve, mi lehet a gond?
2020. ápr. 18. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vedlenek véletlenül?
2020. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tojótápot adsz nekik? Ahonnan hoztad biztos azzal értették.
2020. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Hiányos a tollazatuk de akitől vettem azt mondta azért mert egész télen egy hodályban voltak, nem nagyon érte őket fény és azért hiányos a tollazatuk, én meg inkább neked hiszek. Második válaszoló. Igen folyamatosan kapják a tójótáp de ezt a kérdésben is le írtam.
2020. ápr. 18. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs, figyelmetlen voltam!
2020. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 danieljo666 válasza:
Nekem is voltak így a tyukjaim az volt a baj hogy nem találtak a helyüket vagy a kakas nem hagyta őket a tojó ládába de csináltunk nekik egy olyan helyet ahova a tyúkok befernek a kakas meg nem azóta tojnak
2020. ápr. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincs kakasom.
2020. ápr. 19. 10:42
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a vedlés miatt nem tojnak? Ha egyáltalán a miatt hiányos a tollazatuk.
2020. ápr. 19. 15:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyüzemi tyúkoknak, ha ketreces tartásból származnak, nem szokott lenni olyan tökéletesen szép tollazata. Valamint fix hőmérséklethez voltak szokva. Most hozzá kell szokniuk ahhoz, hogy időnként hideg van vagy éppen esik az eső, erre is fordítja most az energiáit.

A tojótyúkokat az első vedlésig szokták tartani, akkor megy vágóba a csapat. Kerestem néhány anyagot, ezeket érdemes elolvasni:

[link]

[link]

2020. ápr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hagyjátok már. Az összes választ a netről szeditek, tapasztalat meg nyista. Mi ez az oldal?
2020. ápr. 20. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!