Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem tojnak a tyúkjaim?

Fazekasné kérdése:

Miért nem tojnak a tyúkjaim?

Figyelt kérdés
6 hónapos tyúkok.Napos csibeként vettük őket,tápot már régóta nem adok nekik,fokozatosan átálltunk a darára,konyhai maradékra( értem itt hogy kenyér,tészta rizs).Kb 2-3 kiló közöttiek,és még egy tojást sem tojtak.Mindennap bizakodva megyek ki hozzájuk,de semmi...mi lehet az oka?Mit tehetnék még?Első állományunk,most próbálkozunk a gyerekeknek hátha lenne házi tojás.Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 26. 10:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Azért nem tojnak, mert ilyen körülmények között havi max 1-2 tojásra számíthatsz.

Erre találták ki az un. speciális "tojótápot", ami tulajdonképpen egy kis plusz hormon. 10 tyúknak az átlag eleség mellé 1-2 nagyobb marokkal adok. Ez 1-2 naponta eredményez 1 tojást.

2013. nov. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
64%

Még időben vagytok. A tyúkok 5-6 hónapos koruk között kezdenek tojni, de ez a hideg is késleltetheti, na meg az is lehet, h túl későn keltették őket, akkor viszont a tél közepéig ne is várd, hogy tojjanak... Mikoriak?


Milyen helyen tartjátok őket? Van elég fény, meleg?

2013. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Kedves kérdező. Próbáljon kukoricát adni nekik. Nekünk mindig bejött. :-)
2013. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Június 1.-ei kelések.

Melegnek nem mondanám a helyüket,de van alattuk szalma,fény az van. Egy készülő garázsban vannak,tégla építésű,ablakok már benne vannak,csak ajtó nincsen,de saját óljuk van nekik bentre csinálva,fa padlóval.Kukorica az van előttük egész nap.

2013. nov. 26. 10:49
 5/20 anonim ***** válasza:

És nagyon meglehet, hogy fáznak!

Nem véletlen, hogy karácsony tájékán felmegy a tojás ára, ahogy lehül a levegő, a tyúkok szinte egyik napról a másikra abbahagyják a tojás tojását. :))))

2013. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Sajnos így van valószínüleg,még nem is tojnak,de már le is állnak. :(
2013. nov. 26. 11:12
 7/20 anonim válasza:
Vedlettek már egyáltlán? Előtte ne is várd, h tojjanak... a júniusi kelés elég késői...
2013. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Szia! Nekem is vannak tyúkjaim nekem is 10.db-om van első sorban a tyúkoknak szükségük van fészekre amibe tudnak tojni a másik meg meg kel nézni őket,hogy biztos tyúkok e és,hogy nem e kakasok,ha a nagy a taraja akkor kakas és soha nem lesz tojás a másik meg mindig kell nekik adni friss vizet és,hogy legyen tojás nem feltétlen kel nekik tojótápot adni a legjobb a búza. Az ugyan annyiba kerül mázsája mint a kukorica!!Én eddig csak búzával etetem őket meg szója tartalmú táppal és nekem minden nap van 3 db tojás igaz,hogy körbe kell járjam az udvarukat de mindig van tojásom!! Meg kikel őket engedni a szabadba mert különben vitamin hiányosak lesznek és amit tojnak tojást azt is meg eszik!!
2013. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vedlettek szerintem.Friss vizük az mindig van és vitamin keverék is van nekik benne.Tojóláda van nekik,de arra használják, hogy kikaparják a szalmát belőle.
2013. nov. 26. 11:44
 10/20 anonim ***** válasza:
Meszet szoktál nekik adni? Takarmányboltban van egy úgy nevezett mézgríz, nem olyan drága. Mi mindig keverünk a kajájukba.
2013. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!