Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyultenyésztésben melyik az a...

Nyultenyésztésben melyik az a nyul amelyiket érdemes tartani?

Figyelt kérdés
Husáert persze és kb 5-6százra gondoltam
2020. ápr. 24. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

A nyúl tenyésztésről én azt hallottam nem éri meg nagy tételben.


Különben értelem szerűen a gazdasági fajták...

2020. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért nem éri meg?ugy tudom hogy hiány van a husából
2020. ápr. 25. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De a felvásárlási ára továbbra sem fedezi a ráfordított időt és pénzt (táp, takarmány, oltás, állomány fenntartása)


Én úgy tudok hogy konkrét felvevő helye sem nagyon van.

2020. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én saját fogyasztásra tartok nyúlakat.

Abban nem tudok pontosan segíteni mennyiért veszik át jelenleg a nyúlakat. Csak azt tudom itt a faluba van aki szállításra nevel, viszont mondta, hogy abba hagyja mert nem éri meg. Ez anno a 90' években volt jó,akkor volt igazán kereslet erre.

Hiába van hiány a piacon a nyúlhúsból. A kereslet kínálat nagyon gyér.

500-600 nyúl takarmányozása rengeteg pénz. Ezeket célszerű külön tartani egyesével vagy nagy tágas helyen max egyneműeket. Tehát ennyi nyúlnak rengeteg hely kell.

Ha nem teszed szét őket nem tudod irányítani a szaporulatot, nem mellesleg ellő nyúlnak ellető doboz is kell. Napi szinten takarítani, ellenőrizni egészségesek e.

Nem hozna annyit amennyit ráfordítanál.

2020. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A fürjek tenyésztése húsáert vagy tojásáért?sokat olvastam róla hogy az viszont keresett termék
2020. ápr. 26. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Fürjeket mindkettőért tartják és értékesítik.

De csak nyereség miatt én egyik állattartásba sem kezdenék bele nagyban 0 tapasztalat nélkül.


Keress fel fürjeseket, kérdezd meg, hogy milyen a bilanz és döntsd el...

2020. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!