Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kotlónak lett két csirkéje...

A kotlónak lett két csirkéje és nem tudom mennnyire kell betakarni őket..?

Figyelt kérdés
Az itt a baj,hogy a kotlót nem vihetem el a tojásaitól még és nem tudom,hogy mennyire takarjam be a csirkéket.Bele tettem őket két puha takaró féleségbe és nagyon félek,hogy nem tudnak lélegezni.De ha pedig nincsenek jól betakarva kimásznak.Egyfolytába sírnak de szerintem csak azért mert az anyjuk kell nekik.Vagy fulladoznak?Nagyon paranoiás vagyok és ocdm van lehet e miatt gondolom ilyen túl ezt?

2020. jún. 18. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, hogy miért vetted el őket az anyjuktól? Amikor kikel a csibe a kotló gondozza attól függetlenül, hogy még van olyan tojás, ami nem kelt ki. Nekünk is szokott kotlónk lenni és mindig vele hagyjuk a csibéket, még sincs sose semmilyen problémánk. Azt javaslom, hogy rakd őket vissza az anyjukhoz, mert miatta sírnak!
2020. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Tedd vissza a kotlós alá, majd ő melegíti őket a tojásokkal együtt. Ember...ez így működik.
2020. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Miért vetted el az anyjától? Békén kellett volna hagyni őket.
2020. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Nálunk anyum ki szokta venni őket, hogy a kotlós ne tapossa ágyon véletlenül. Ő rongyot tesz egy doboz aljába és rájuk is, de lazán, hogy ne fulladjanak meg. Meleg helyre szokta tenni őket, vagy infralámpával melegíti őket. A hőmérsékletet be kell lőni, de azt nem tudom, hány fokra.
2020. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
A kotló nem taposná agyon őket. Ő az anyjuk.....
2020. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Max véletlen baleset, ha agyon tapos akár egyet is. Általában nagyon jó anyák és óvatosak, mind a tojásokkal, mind a csibékkel. Mellesleg az anyának sem jó, ha elveszik tőle a csibéket...
2020. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azért vettem ki mert ahol vannak most mocsaras és vizes mivel eső volt.És a kotló egyfolytába kimegy.Szegények teljesen vizesek voltak mikor elvettem őket.Követték az anyjukat a sárban....máris rámtámadni azért hmmm....
2020. jún. 18. 23:52
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
És akkor most támadjuk le azért is, mert biztonságos, nyugodt, eső és sár mentes helyen kell a kotlóst elhelyezni? Gondoltuk, hogy ennyire csak jártas vagy a témában...de úgy látom nem.
2020. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A kotló magátol válassza a helyet nem én választottam.És amúgy fedett helyen volt.És olvasd már el,hogy pont esett az eső.Szerinted ha a kotlót elvenném arról a helyről ahol a tojásai voltak megszokna egy másik helyet?Azonnal ahogy elvenném onnan visszamenne oda ahol volt.Nagyon jártas vagy te is a témában.r
2020. jún. 19. 08:15
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Pedig a legtöbb kotlóst át lehet helyezni.


Kis kosár, s takard be őket, 2 db nem fog megfulladni.


Több száz csibét keltettem már, mindig kiszedtem a kotlós alól őket.


Az is igaz, hogy a jó tojások a jó kotlós alatt egyszerre kelnek ki.

De ez nem mindig így van.


Van kotlós, amely összetapossa véletlenül a csibéket. Hallja, hogy ott vannak, elkezd mocorogni, s megvan a baj.


Sőt, olyan is előfordult, hogy leszállt 2 db csibével a fészekről, több mint 10 tojás pedig ott maradt, s kihűlt.


Tehát igenis ki kell szedni alóla a csibéket, azzal nem csinálsz bajt!


De már nálad is leszállt a csibékkel?

2020. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!