Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi lehet a baja a kis csirkéim...

Valaki_vagyok01 kérdése:

Mi lehet a baja a kis csirkéimnek? Hogyan segíthetek rajtuk?

Figyelt kérdés

Jelenleg van 10 db csirkém (11 volt), akik 3 hetesek lesznek Vasárnap. Kotlós neveli őket, ám az utóbbi napokban 2-nek mintha valami baja lenne a lábával. Kezdetben ugyanúgy szaladtak, ugráltak mint a többi majd észrevettem hogy egyre több pihenőt tartanak és csak egyhelybe ülnek. Csak akkor kelnek fel ha a kotlós odébb viszi a csapatot. Enni és inni van erejük, de az egyik egyre gyengébb, felkelni lassan alig van ereje. Arra gondoltam hogy csak rálépett az anyjuk mert kezdetben csak sántítottak, de ez korábban is megtörtént egy csibével ami elpusztult alig 1 hetesen. Kezdek gyanakodni hogy valamilyen betegség támadta meg őket.


Eme gondolat is felmerült hogy a kotlósnak korábban volt láb atkája, ezt úgy nézett ki sikerült kiirtanom. Előfordulhat hogy még mindig van benne és az támadja a csibéket? Érdemes lenne elválasztanom az egészgégeseket az anyától vagy már nincs értelme? Vagy mit érdemes tennem? Helyüket alaposan kitakarítottam. Tartok attól hogy az összes csibén végigfut ez a betegség.



2020. júl. 1. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kapnak FUTOR port?
2020. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Lábatkára van esély, és okozhat ilyen tüneteket, de addig ne kezeld az ellen őket, amíg meg nem bizonyosodtál róla.


Van bármi féle külső elváltozás a lábak pikkelyes részén?


A sánták mikor mennek, hogyan mozognak? Ugyanúgy mint egy rendes csirke, csak esetleg kicsit fájdalmasabban, vagy mintha bénulnának a végtagjaik?


Elkülöníteni semmiképpen már nincs értelme, egyrészt kell nekik is a kotlós, másrészt bármi is a baj, általában az egész állományt érintheti.

2020. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne vizsgálnod a kiscsirkék lábát, ha enyhén eldeformálódott, akkor angol kór, magyarán ez egy hiány állapot, ha nem kapnak megfelelő mennyiségű kalciumot az egészséges csontok és tollazat növekedéséhez. Egyes kérdésére nem válaszoltál.
2020. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Éri őket napsütés? A D-vitamin hiány is pont ezzel jár.
2020. júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Futor port nem adtam nekik, Dovit Kafocit port szoktam keverni a takarmányukba.


A lábukon elváltozást nem látok. A kotlósnak visszanövőben van a lábpikkelye.

Kezdetben nem látszott semmi a járásukon, mostmár mintha kicsit inognának séta közben és leülnek mikor nem bírják. Időnként elveszítik az egyensúlyukat. Az első beteg aki már elpusztult az már szinte csak kúszni tudott. A második még megy de többet pihen (viszont lassan ez is közel van ahhoz hogy csak kússzon) fokozatosan romlik az állapota reggelre. A harmadikon még viszonylag rendesen megy, csak annyit látok hogy mintha sántítana az egyik lábára és töbször megpihen.

2020. júl. 1. 12:42
 6/14 A kérdező kommentje:
Napsütésben nincs hiányuk, mostanában még árnyékolnom is kell nekik a helyük egy részét.
2020. júl. 1. 12:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Fogós kérdés én inkább állatorvoshoz fordulnék (baromfishoz).


Ezek alapján nem egy szokásos nyavalya lesz ez.


A marek bénulásos meg valamivel nagyobb korban jelentkezik, a lábatka csak azután sántít, hogy a pikkelyeket lefeszítette, a vitamin- és ásványianyaghiányt a tartás módjából nem kell feltételezni.


Más tünet? Tüsszögés, taknyolás?

2020. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szülőkről mit tudunk? Rokonságban állnak? Takarmányozásuk milyen?


(Bár az ilyesmiből eredő gondok megint nem 3. hétben, hanem már kikeléskor vagy rögtön az első napokban jelentkezhet)

2020. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Más tünetet nem mutatnak, egyedül a lábukkal van probléma. Ahogy előrehalad ez az állapot náluk úgy el kedvtelenednek.


A kotlós nem a vér szerinti anyjuk. A szomszédtól vettem tojásokat, ott az udvarban több kakas és tyúk is van, nem feltétlen lehetnek egy szülőktől.

2020. júl. 1. 13:22
 10/14 A kérdező kommentje:
A két beteget külön tartsam a többitől?
2020. júl. 1. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!