Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha veszek egy kecskét falun...

Ha veszek egy kecskét falun és a szomszédokat zavarja hogy mekeg akkor szolhatnak érte?

Figyelt kérdés

Első nap és szerintem majd megszokják vagy nem tudom estéről van most szó. 2 órája mekegnek. Kimenetem megnyugtatni őket de semmi.

Enni inni van nekik.

Nem fáznak stb.

De hát kecske... Mit csináljon nyavogjon? Főleg hogy új hely. Egyébként a lány mekeg annyira (azaz nála ez a sírást jelzi szerintem) a bak elvan ő már pihent a szénán evett is stb. Többször is kimenetem most most már abba hagyták de, szerintetek szolhatnak érte hogy, csenhaboritas ként?

Elvégre első napjuk... Hátha megszokják...

Sosem volt gond velünk, egyébként mások is csinálnak pl. Fiatalok este jarkalnak hangos zenével stb... Nah értitek... De mégis alszok..

Szóval a válaszokat köszönöm előre is



2020. júl. 20. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most elképzeltem,ahogy megtörténik a feljelentés kimennek a rendőrök és csak annyit vesznek észre, hogy a zaj a kecskéktől jön. XDD szerintem elég vicces szituáció lenne én tuti eljátszanám hogy nem vagyok itthon akkor majd rászólnak a kecskékre??😆😆 Hát elég meggondolatlan ember az aki elsőnek a rendőrséghez fordul és,ha elmondasz a szomszédnak mindent amit itt is leírtál szerintem megértené.
2020. júl. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a faluban szinte mindenkinél vannak tyúkok és kakas, kb egy hét alatt megszoktuk, azóta már nekünk is vannak. 😊 Nem hiszem, hogy a kecskéket ne lehetne ugyanígy megszokni.
2020. júl. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki falun lakik már megszokta, aki meg nemrég költözött oda szokja csak meg. Igenis mekeg a kecske, ugat a kutya, zúg a traktor, visít a disznó és bizony még büdös is. Én mondjuk lehet holnap átmennék és elnézést kérnék meg elmagyaráznám a helyzetet, ha nagyon akadékoskodó szomszédaid vannak. Inkább városban jellemző a rendőrségre futkozás, a falusiak ritkán akadnak fent az állatokon (persze bőven van kivétel).
2020. júl. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóltak érte? Ha nem akkor nem is fognak, vidéken ez normális. Ha szóltak akkor meg velük van némi gond, hagyd a fenébe. A jegyzőnél lehet ugyan szólni érte, de nem hinném, ohgy egy falusi jegyző komolyan vesz egy olyan feljelentést, hogy mekeg a szomszéd kecskéje és ez engem zavar. :) Főleg, hogy a gond pár nap után valószínűleg magától megszűnik.
2020. júl. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Falun?

Nálunk a fél falu cirkulázással kezdi a szombat-vasárnap reggelt... Az pont elnyomja a kecskék hangját. :D

2020. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 kecském van. A szomszédbam 5 birka. A kutyát nem érdekli mit bégetnek az állatok.


A falusit ez nem zavarja. Még a szag sem. Ellenben egy frissen betelepült városit aki azt hiszi még mindig a beton dzsungelben él, na arról eltudom képzelni, hogy simán kihívja a rendőrt ez miatt.


Amúgy valószinű unatkoztak a kecskék, azért mekektek. Vaagy az új környezetet szokják.

2020. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
persze hogy mekegnek nem ugathatnak.Mekeg ha éhes ,ha nincs vize és mekeg ha nem szokta meg a helyét.Ivarzásnál folyamatos mekegés van a bak majd megőrül ilyenkor. Ha tul kicsi a hely akkor is van orditás.Tapasztalatom az hogy ha te nyugodt vagy akkor ők is azok lesznek.Szoktatásnál sürün menj ki és legyél ott velük,ugyis trágyát kell naponta pakolni vagy szénázásnál.Sót adj nekik állandoan legyen a viz mellett.A szomszéd városi ember és nincs hozzászokva kihivhatja a rendőrt azok legfeljebb jót röhögnek.A nagyobbik gond ha gonosz és kötekedő a szomszéd akkor millio másba is beleköthet .
2020. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!