Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi baja lehetett a tyúkjaimnak?

Mi baja lehetett a tyúkjaimnak?

Figyelt kérdés

A második tyúkom pusztul el úgy, hogy elkezd lelassulni a többiekhez képest. Nem fut olyan gyorsan a kajáért, és bár eszeget, nem eleget, mert elkezd lefogyni. Legtöbbször csak áll, mintha fáradt lenne, és mintha állva elaludna.


Az első áldozat hetekig élt úgy, hogy ilyen lassú volt a többiekhez képest. Aztán úgy láttam, hogy a többi ki is közösítette. Egyik reggel már nem jött ki az ólból.


A másodikat, amelyik elpusztult, feldőlve találtam egyszer a homokban. Akkor még sikerült tapra állítanom, de ilyen lelassult lett szegényke. Aztán megint feldobott lábakkal találtam rá, de a fejét még mozgatta, és akkor kivettem a többi közül, mert már lábra sem tudott állni, és attól is megijedtem, hogy megfertőzheti a többit. Etettem-itattam, és pár nap alatt egészen jól feljavult - látszólag. Már járkált, bár lassan, csipegetett kaját is, kapirgált a kertben (kiengedtem, mert úgysem tud elszökni ilyen állapotban), bár nem túl intenzíven csinálta egyiket sem. Aztán megint összeesett, és mire megtaláltam, már nem élt.


Ez valami vírus lehet?


Esetleg evett valamit, ami kárt tett benne? Úgy tudom, hogy a zab pl. nem jó nekik, nem is adtam szándékosan, de belekerülhetett pár szem a nekik szánt magok közé.


Esetleg lehet, hogy valami velük született probléma volt? Előneveltként vettem őket, és 4-5 hónapos korukban történt ez velük. Előtte jól voltak.


Megfordult még az is a fejemben, hogy a kakasok túl erőszakosan "szerették" őket, és még nem voltak erre felkészülve? De abból ki kellett volna gyúgyulnia annak, amelyiket külön választottam, úgyhogy ezt igazából elég valószínűtlennek tartom. (Azok a kakasok is velük együtt jöttek, akikkel együtt voltak tartva, de már megettük őket, hogy ez még véletlenül se forduljon elő a többiekkel.)


2020. júl. 24. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Kérdezz meg egy állatorvost az a biztos. Ha fertőző dologról van szó,akkor az összes elpusztulhat.
2020. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%

A tünetek alapján atkára tippelek. Mivel elszívja a vért a gazda állattól ezért vérszegénységbe elpusztul az állat. Magyarán pl. Egy szarvasmarha is elpusztul ha túl sok élősködő szívja a vérét.


Ha atka akkor a tartási körülményekkel lehet probléma. Szóval ne sértődj meg ezen csak próbálom a probléma okát látatlanba megtalálni hogy minél előbb megakadályozd az állomány további elhullását.



De beszélned kéne állatorvossal. Állatorvosnak is meg kéne mindenképp vizsgálnia.


Egyértelmű több fizikális tüneteket nem írtál szóval így nem írom pl. A kokcidiózist vagy a férgességet.

2020. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!