Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Méheknek melyik jobb, az álló...

Enkidu kérdése:

Méheknek melyik jobb, az álló vagy a fekvő kaptár? Melyiknek mi az előnye és a hátránya?

Figyelt kérdés

2020. szept. 21. 22:50
 1/2 Andante94 válasza:
75%

A méheknek (szerintem) teljesen mindegy melyiket használod. A rakodó annyiban jobb hogy a méz elvételhez nem kell megbolygatnod a fészket, elég leemelni a mézteret. Ez egyben előny és egyben hátrány. Mert ha jó hordás van akkor elég nehéz megemelni. Kivéve persze ha nem egy kigyúrt akármi vagy :D

Rakodó további előnye hogy kb korlátlan tér áll rendelkezésedre, bármennyit bővíthetsz rajta ha nő a népesség, és az anyát sem ejted ki véletlenül ha pont egy mézes kereten rohangál, emellett a méztérben fiasítás sem lesz. Én mondjuk fekvőt használok, bár tervezek átállni rakodóra. Fekvőben az a jó hogy ugye nem kell emelgetni az egészet, csak a mézes kereteket,viszont korlátozott a hely, és az anya is szabadon garázdálkodhat így nehezebb megoldani hogy összehangold a fiasítást a pergetéssel. Na most itt is vannak eltérő vélemények, ebbe most nem megyek bele. A rakodó kaptárnak több extra alkatrésze van, pl szöktető, anyarács, ezek használata is igényel némi utánanézést, fekvőben ugye ezek nincsenek. Ott rendezkedni kell ezerrel. Mindkét típusnak van előnye és hátránya. Viszont ajánlom figyelmedbe facebookon a kezdő méhészek csoportot, illetve a méhész klub-ot szintén ott. Sok tapasztalat, tanács, kérdés és válasz található ott tapasztalt méhészektől nemcsak kaptárról, hanem atkairtás, pergetés, eszközök, anyák, és váratlan problémák témában is. Szerintem hasznodra válna. Remélem tudtam segíteni.

2020. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves Andante94! Köszönöm szépen a válaszodat! Sokat segítettél!
2020. szept. 23. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!