Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék a kert végében...

Szeretnék a kert végében méheket tartani, mennyi méh (család) kell egy család mézszükségletéhez?

Figyelt kérdés
szóval a kert végében van egy 'patak' ami tele van végig akáccal... na már most szeretem a mézet és gondoltam, hogy méhészkednék kicsiben saját szükségletre, ha már állatokat is tarto, akkor ez is belefér(gondolom. Szeretnék befogni méheket, vagy bevonzani magamhoz egy saját kaptárba amit én készítenék itthon ilyen üregbe vájt félét, szóval hobbi is lenne az elején. Hogyan lehet méheket befogni egy ilyen kaptárba? ehhez kéne a segítségetek :)

2016. dec. 31. 15:09
 1/10 A kérdező kommentje:
szóval az úgy megy, hogy beköltöznek maguktól egy általam eszkábált üregbe?
2016. dec. 31. 15:11
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Felejtsd el. Mehesznek tanulni kell, nem fog az csak úgy magadtól menni
2016. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Hogy veszed ki onnan a mézet?

Kaptár kell. Meg egy királynő, na az segít bevonzani neked a méheket.

2016. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
En mehesz csaladban nottem fel. Az elottem szolonak igaza van. Ez nem olyan mint a hobbi kerteszkedes. Betudsz fogni meheket de nem most igy telen es nem ugy hogy semmit nem tudsz rola. Kezdo meheszek az elso evekben sok csaladot veszitenek. Tanulj rola. Vehetsz kesz csaladot, ezt nem 1 het alatt tanulod meg. Egyebkent sok sikert a jovoben a belekezdesz. Boldog uj evet.
2016. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szóval szoktam olvasgatni ilyen irományokat, meg lenne is kedvem eltanulni. amúgy nem most télen akarok, csak előre tervezek.

Megvan minden asztalos szerszám itthon nagyjából, szóval nem lenne óriási munka tűrhető kaptárt csinálni.

Egyébként a befogásról tudnátok írni bővebben?


Köszönöm a jókívánságokat nektek is minden jót.

2016. dec. 31. 18:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem íróknak. Ez nem egy könnyű szakma, elég komplikált. Betegségek és egyéb dolgok miatt szerintem elég hamar elmenne a kedved. Esetleg ha mégis belevágsz mindenféle képpen beszélj össze egy közelben lakó méhésszel aki bármikor tud segíteni ha úgy van.

Egyébként a szomszédok nem biztos hogy díjaznák ezt.

2016. dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy mondják, de ezek ilyen hosszanti telkek, és domboldal aljában van a kert vége, meg elég hosszú is, vagy 50 biztos megvan lakóháztól, egyébként gyümölcsös az egyik szomszéd, másiknak meg szántó semmin nem akadhatnának fent vagyis csak az egyik, de onnan majd ki lesz számolva a 4m, szántó rész felé meg mindegy
2016. dec. 31. 20:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Tanulj még, sokat. Elég naív vagy még, mert keveset tudsz a méhekről. A elképzelés dicséretes, csak az alap nincs még meg. Ezt a módot meglehetett csinálni 100-150 évvel ezelőtt. Nem voltak behurcolt betegségek és nem volt mezőgazdasági vegyszerezés. Valóban bonyolult foglalatosság a méhészet! De ne vegye el a kedved, hogy sokat kell tanulni, a könyvekből és a méhektől. Ha valóban ilyen egyszerű lenne, mint sokan gondolják, mindenki méhészkedne, mivel bizonyos értelemben a méhek " ingyen napszámosak".

A kérdésedre is válaszoljak, miszerint hogyan tudod befogni a méheket. A kirajzott család fürtjébe benyúlsz kézzel, és kitapogatod az anyát, és kiveszed, úgy óvatosan, hogy ne sérüljön. Zárkázod, és befüggeszted a kaptárba, a kijárót nyitva hagyod, a család többi tagja bevonul az anyaillatra. Ez az egyik "leghatékonyabb" megoldás. Sok sikert!!! :-)).

2017. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat, akkor majd mikor több időm lesz nekiveselkedek. ment a zöld kéz ;)
2017. jan. 1. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Megint a sok okos, akik csak írnak bele a vakvilágba, mert láttak már méhet képen. Ha tudsz, menj el egy ismerős méhészhez, és tanulj tőle. Ha nem, akkor olvasgass sokat, Örösit, méhészfórumokat, külföldi oldalakat, ha tudsz angolul ajánlom "Fat Bee Man" csatornáját a youtubeon. Ha úgy érzed, hogy meg tudod különböztetni a kaptár alját a tetejétől, akkor pedig vegyél egy családot. Ha érdekel, és hajlandó vagy tanulni magadtól, akkor nem nagyon valószínű, hogy elcseszed. Ha nem így van, akkor meg amúgyis megette az egészet a fene. Amíg nem próbálod ki, úgyse jössz rá, hogy menne-e neked. És nem, sem az üres odúba nem fognak beszállni, sem az anya nem fogja "bevonzani" őket.
2017. márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!