Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kakast lehet kint tartani télen?

Kakast lehet kint tartani télen?

Figyelt kérdés

Vettem poénból nyáron egy kakast, most már belátom, hogy kicsit meggondolatlan voltam, mivel fogalmam sincs, hogyan kell korrektül tartani...

Csináltam a hátsókertbe egy kis elkerített területet, ahol el lehet, hogy ne f.ssa össze az egész udvart, illetve csináltam egy kis dobozt fából, ahova behúzódhat, ez elég lehet télire, vagy valahogy próbáljam még hőszigetelni ezt a fadobozt? Ha igen, mivel/hogyan?


2020. okt. 14. 13:21
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
93%
Lehet, ha hideg tél lesz, tavaszig is eláll... :-)
2020. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na jó, akkor asszem valamelyik hétvégén főzök egy kakas pörköltet :D
2020. okt. 14. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a kakas örülne 2-3 tyúknak!


Polisztirollal szigetelheted az ólat, de elvileg nem szabadna, hogy bármi baja legyen, még ha kint is van.


Miért nem vágod le?

2020. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány tyúk elkelne mellé...


Attól függ amúgy, hogy milyen fajta. A magyar fajták simán áttelelnek, persze kell nekik ól.

2020. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából azért nem vágtam le idáig, mert nem annyira haszonállatnak gondoltam, inkább háziállatnak, próbáltam kézhez szoktatni és a jövőben terveztem mellé 1-2 tyúkot, és főleg kacsákat is. de esélyes, hogy a télire őt már levágom, aztán tavasszal újra neki futok, kicsit átgondoltabban :D
2020. okt. 14. 14:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább több tyúk, mint kacsák. Annak nincs sok értelme, hogy 3-4 tyúk meg 3-4 kacsa.

A kacsa ráadásul rohadt hangos és piszkos állat. A szomszédok kinyírnak! :D

A tyúk a legegyszerűbb az összes baromfi (sőt összes haszonállat) közül.

2020. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kb. az összes szomszédom tart valamilyen állatot, kecskét, bikát, kakast, tyúkot, stb, úgyhogy nem sok vizet zavarna szerintem, főleg, hogy közvetlen kertszomszédom nincs, és mellettem is üres az egyik porta, nekem pedig pont a kacsák tetszenek. nem annyira haszonállatnak tartanám, csak a kacsák tényleg felvidítanak ahogy szaladgálnak, nagyon élném nézni őket egy hosszú és unalmas munkanap után :D
2020. okt. 14. 15:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj akkor nehogy levágd. :)

Kell neki(k) egy védett ól és kitelel.

2020. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17%
Csinálj neki egy szemétdombot!
2020. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!