Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet így kakast tartani?

Lehet így kakast tartani?

Figyelt kérdés

Debreceni vagyok és szeretnék kakast tartani. A már meglévő hét tyúkom mellé szeretnék végre egy "vőlegényt".Azt olvastam az interneten, hogy lehet baromfit tartani akkora területen, mint a miénk, akár 50 db-ot is. Azonban, ha szomszédnak nem tetszik mert például büdösek a kis jószágok vagy túl hangosak akkor birtokháborítási eljárást kezdhet ellenem.

Szeretném ha választ adnátok nekem arra a kérdésre, hogy: Van e rá reális esély hogy tarthassak kakast? (A probléma igazából az, hogy a tyúkól nagyjából másfél méterre van a szomszéd házától, így ezért félek hogy esetleg feljelent engem.)

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. júl. 17. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem a problémádat, van már hét tyúkod igaz? Akkor nyilván nem egy nyolcadik kakastól lesz büdös. Vagy attól tartasz hogy a kukorékolás fogja zavarni? Mondjuk az zavarhatja ha kukorékol, de akkor is csak annyival tehet bejelentést szerintem hogy zajos, amire max kijön valaki megméri a kukorékolás zajszintjét és kiröhögi a szomszédot. Azt kellene megnézned a bűz szempontjából, hogy nálatok helyileg hogyan szabályozzák a baromfiólak távolságát a háztól, mert erre van reális esély hogy van ilyen jogszabály.


Egyébként mi is ugyanígy vagyunk, kint lakunk város szélén, két házzal arrébb birkákat meg marhákat tartanak, nekünk vannak baromfiak (nem sok egyébként, max 15 krédli meg 5 tyúk plusz két felnőtt és két kicsi liba), a szomszéd viszont egy tipikus "megveszek mindent hogy vagizhassak vele, napelem, grillkészlet, pavilon, kerti zuhanyzó, kerti kisház", szóval az se tetszene neki hogyha japán kert lenne az udvarunkból, és vele voltak nekünk is nézeteltéréseink. De igazából nem tehet semmit ellene, mert nem tartunk túl sok állatot és a bűz amit érez sajnos nyáron a nagy melegben a közeli szomszéd völgységben lévő szemétlerakó bűze, amit ide nyom le a hő ilyenkor.

2017. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Egy tisztességes kakas hangja még a harmadik, negyedik szomszédig is elhallatszik.

És ha eddig nem zavarta a tyúktrágya illata, ez az 1 plusz jószág sem fog annyival több illatot eregetni.

2017. júl. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy darab kakas ellen semmit sem fog tudni tenni igazából. Max. azon kezdhet rugózni, hogy nincs elég messze tőle az ólad, mert a helyi szabályzatokban még az is benne van, hogy fát, bokrot mennyire kell ültetni a kerítéstől, nemhogy 1-1 ilyen épület. De birtokot háborítani a kakassal nem tudsz. Ha valahova fordulni is próbál, hogy a szomszédban van egy kakas, ami kukorékol, akkor úgy is elküldik a fenébe, hogy ne hülyéskedjen már. A kutyák is elhangzanak legalább olyan messzire mint egy kakas, azoknál mégse jut senki eszébe, hogy felháborodjon, pedig 90% ugat, ha kell, ha nem, elég, ha valaki az utcába beteszi a lábát, de néha még ok se kell rá.
2017. júl. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én pont az vagyok akiknek nincs gondja a csirkèkkel és a szagukkal sem bár a döglött csirkeszag nem túl kellemes azért
2020. okt. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már több bírósági ítélet született kakastartás miatt.A tulajdonost kötelezték , hogy a szomszédtól legtávolabb és zárva tartsa a kakasait. A perköltség, amit ki kellett fizetnie első körben 580 ezer forint volt. Már nem működik az azt csinálok otthon amit akarok hozzáállás. A jegyzők még röhögnek és leszarják a birtokháborítást, de a bíróságok szerencsére keményen odasóznak.
2021. júl. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze, bátran szívasd meg a szomszédaikat. Másfél méterre a faluktól egy egy kakas tényleg bagatell. Arra nem gondoltál, hogy a dögökkel vidékre költözz?Falura? Tanyára?
2021. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!