Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan kezdhetek el tartani...

Hogyan kezdhetek el tartani haszonállatokat?

Figyelt kérdés

Felsőoktatás előtt állok még. Felmerült bennem hogy foglalkoznék állattartással mint munka. A nulláról teljesen amatőrként hogy érdemes elkezdeni? Mennyi pénz szükséges az elkezdéshez? Esetleg külföldön megéri ilyesmivel foglalkozni?

Szívesen hallgatnék meg véleményeket és tapasztalatokat.



2020. nov. 14. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Van pénzed tanyára? Vagy hol tartanád őket?
2020. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy először csak saját részre 1-2 sertést kezdj el nevelni. Az is bevétel, hogy az üzletben nem kell megvásárolni. Majd akkor látni fogod, hogy tanulás mellett ez mennyire időigényes. Mert bizony az állat minden nap enni-inni kér, és ki kell alóluk hordani a piszkot, és odafigyelni az egészségükre, (állatorvos) és mindegy hogy neked vizsga időszakod van, az állatok nem mondják, hogy oké, majd máskor...


Ha értékesítésre tervezel, akkor őstermelői igazolvány, adóbejelentkezés, könyvelés, bevallás, adófizetés... pedig még kérdés, hogy a takarmányra lesz-e elegendő pénzed. És leginkább felvásárlókkal szoktak szerződést kötni, akik megkímélnek attól, hogy te vidd a piacra, viszont eléggé nyomott árakon vásárolják fel, így meglehet, hogy veszteséggel zárod a szezont. Egy esetleges járvány miatti kötelező állományirtásról nem is szólva... tehát csak 1-2 db-bal kezdd, amit a család asztalára nevelsz...

2020. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen pénzre van szükségem hozzá alapvetően. Tudom hogy terület szükséges a tartáshoz, de nem tudom mennyi kezdő pénz szükséges ahhoz hogy vehessek egy telket külföldön. Egyáltalán megéri-e befektetni.

Ezekre a kérdéseimre keresek válaszokat. Kiváncsiságból szeretnék csak beszélgetni erről a témáról mert érdekelne.

2020. nov. 14. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban hol és minek?


Haszonszerzésből nem igazán érdemes, ha nem örökölsz hozzá legalább valamennyi földet, telket és épületket legalább, akkor nem jön vissza az ára.


Ez úgy jó, hogy adsz magadnak 5-10 évet amíg amatőrként másokat meghallgatva beletanulsz, aztán lehet elgondolkozni a nagyobb méretekben.


Amúgy nagyon megütöd pénzügyileg a bokádat.


Megérni nem éri meg, csak akkor ha a szenvedélyed, és elinduláskor valami adott.

2020. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2020. nov. 14. 20:15
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem éri meg.
2020. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

A háztáji állattartás Magyarországon halott.

Ismerősöm lassan fél éve nem tudja eladni a bikáit.


Ha van pénzed, fektesd ingatlanba vagy aranyba!


Egyetlen állat éri meg; húsgalamb!

Támogatást adnak rá, és nagyon jó ára van, keresik is.

2020. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

7.-nél a pont!


A húsgalamb keresett, és valóban jó az állami támogatása is.

Ha meg mégsem jönne be...veszel egy hűtőládát, és megvan a levesalap pár évig.

2020. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Húsgalambot csak is saját célra/fogyasztásra éri meg.

Nagyüzemben.. Támogatásra nem.

Többe kerül a leves mint a hús.

Honnan tudom? Egyrészt saját fogyasztásra tartottunk mikor bele akartunk vágni nagyobb mennyiségben akkor egy hivatalos országosan és országon kívűl is elismert king galamb tenyésztő közölte velünk, hogy felejtsük el államilag mert nem éri meg.

2020. nov. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"...hogy vehessek egy telket külföldön..."

A magyar viszonyokkal, törvényekkel, lehetőségekkel sem vagy tisztában, nincs a kisujjadban az állattartás minimális szinten sem, és máris külföldön akarod indítani???


Inkább add ide nekem azt a pénzt, amit bukni akarsz rajta, majd én tudom, hogy mit kezdjek vele. És neked még dolgoznod sem kell, tanulhatsz nyugodtan a fősulin. :)

2020. nov. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!