Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi lehet a bajuk?

Mi lehet a bajuk?

Figyelt kérdés
Adott egy júniusi keltetésű, nem vakcinázott csirke állomány. Ahol a csirkék vannak, mellette vannak a tyúkok is (nekik semmi bajuk, vakcinázottak!), illetve jópár méterrel arrébb a problémás állományból pár kakas (szintén volt elhullás). Azon kívül, hogy gubbasztanak, nem esznek, nem isznak, lefogynak és elhullanak, semmi egyéb tünet nincs. Kb 2 hónapja kezdődött, azt hittem megfáztak, de se tüsszögés, se váladékozás, semmi. Eddig kb 25 csirke hullott el. Nem csoportosan, csak mindig 1-1, van hogy naponta, van hogy 1-1,5 hétig egy sem. Egyszerre csak páran betegek. Nem találtam szokatlan állagú ürüléket, bár mivel nem esznek, nem is ürítenek. Boncolni még nem volt se időm, sem kedvem (tudom, úgy okosabb lennék), de az egész állomány levágása már tervben van, mert így nem marad egy darab sem. Kapnak rendszeresen Jolovitot, Neo-te-solt (kakasos port) is kaptak. Az itteni állatorvosok közül egy sem ért a baromfikhoz, ha valami gond volt, mindig én derítettem ki, hogy mi a bajuk. De most elakadtam. Milyen betegség lehet ez? Menthetőek?
2020. nov. 26. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igen igen. Nálunk is ez volt. Ezért vettem nagyon nehezen észre.
2020. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Az remek, akkor nem fogok unatkozni. 🙄

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld. 😊

2020. nov. 28. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!