Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha haszonállatnak a következő...

Ha haszonállatnak a következő állatokat szeretném tartani, minimum hány m2 (négyzetméter, csak felső kettest nem tudok írni) kell nekik?

Figyelt kérdés
Skót felföldi marha, birkák, szarvasmarha, tehenek,házibivaj, 1-2 kecse (mert jó ha van de félek tőlük) és egy ciki-cuki szamár

2021. febr. 9. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Miért akarsz kecskét ha félsz tőlük? Fejni kell naponta, de ha nem is fejősnek tartod akkor is időközönként körmölni.

Szamarat meg csak azért mert ciki-cuki?🤦‍♂️ Most láttad a Shrek-et?

Ennyi állathoz nem m2 hanem inkább hektár kell h a takarmányt meg tudd termelni. másképp le eszik a gatyád.

Volt valaha valamilyen haszonállatod??

2021. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most látom hogy kecsét írtam a kecske helyedt😳😂 amúgy nekem még nem volt (fiatal is lennék hozzá) de a nagyszüleimnek mindig is voltak, így tudom milyen és mennyi idő gondozni őket

És nem úgy irtózok tőlük, csak úgy olyan fura a kocka szeme most nem?

A szamár ciki-cuki, de tudom hogy más állatok mellé is jó +befogom hogy hogy húzza a dolgokat

Jó, hogy hektár kell, de ha neten ilyen eladó telkeket nézek, akkor az általában négyzetméterben van megadva. Meg ha amúgy is ilyen okos vagy, válaszolhatnál a kérdésre és nem kéne itt önkéntes moderátort játszani

2021. febr. 9. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Iskolába jártál igaz?

Tudnod kellene 1 ha(hektár röviden) hány négyzetméter. De segitek 10000m2.

Mert te nem csak fiatal vagy hanem sötét is.

Attól hogy a nagyszüleidnek volt te nem értesz hozzá!

Nagyapám ágyús volt. Mondta hogy hangos és hogy meleg és ha nem figyelsz oldalba ba... . De attól én még nem értek hozzá.

2021. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én értem a problémádat, de volt egy kérdésem. Szerintem ahhoz hogy válaszolj, nem kell tudnod az egész élettörténetemet, hogy hány nyarat töltöttem ott, hogy hány délutánomat álldoztam az állatokra, disznóvágáson, libatömés segítettem és minden tevékenység, ami az állatokkal jár. Ezt a részét nem szerettem (ahogy írtam, disznó vágás például) ezért szeretnék azokkal az állatokkal foglalkozni, amiket a kérdésben írtam.

Igen, iskolába jártam 14éves koromig, aztán természettudományi osztályban emelt biológiára szakosodtam. Most ott tartok, hogy hamarosan végzek, így gondoltam utána nézek ilyen dolgoknak. Persze még ott az egyetem, de nem árt ha az ember tudja mit akar. Egyébként ha úgy akarod, írd hektárba vagy ahogy tetszik

2021. febr. 10. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:

"Számosállat" / mint mértékegység/ az 500 kg élősúlyba számolva. Ez például 1 tehén.

Ehhez kell 2 ha legalább közepesen termő terület. A kisebb állatok kifejlett egyedei számával számolj. Pl: egy kecske 50 kg. 10x 50= 500 kg.Így hozzávetőleg kiszámíthatod.

2021. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!