Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Két fajta brahma tyúkjaink...

Macskarap kérdése:

Két fajta brahma tyúkjaink vannak, tavalyi állatok. lesz-e attól bajuk, ha elengedem őket kertben úgy értem, hogyha véletlen a fekete kakas a fehér tyúkot megtermékenyíti meddig fog az a fehér tyúk keverék tojást tójni?

Figyelt kérdés
Mert csak nyáron akarok a csibékkel kereskedni és apám azt mondja, hogyha most összeeresztem őket akkor hiába szedem szét őket több hónapig keverék tojásokat tojik. Jelenleg azért is lenne mindegy mert megesszük a tojásokat. Szóval számomra ez felfoghatatlan, hogy egy akció után több hónapig keverék tojást tojik? Szóval mi a válasz?

2021. febr. 23. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kakas spermája kb 2 hétig "fertőzi" a készülő tojásokat. 2 hét után már tiszta, a másik kakas spermiumával lesznek temrékenyek a tojások.
2021. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Én akár 40 napról is hallottam.
2021. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A tyúkfajban az ondósejtek élet- és termékenyítőképességüket 20–22 napig, a kacsa- és lúdfajban 10, a pulykafajban 50 napig őrzik meg."

[link]


De két hét ráhagyás is jó lehet.

Főleg, ha kap friss cuccot is a "jó" kakastól.

2021. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a fekete is és a fehér is brahma akkor max tarka foltos csirkéitek lesznek. nálunk is előrodult. Volt olyan h a brahmától lett csibéje a fehér hús tyúknak. annyi változás volt h a csirkék méretben túlnőttek az anyjukon
2021. márc. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Baromfifarm ***** válasza:
Kb.2 hét
2021. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Baromfifarm ***** válasza:
Persze ha párzik a fehérrel.
2021. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!