Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tojásevésről le lehet szoktatn...

Tojásevésről le lehet szoktatni a tyúkokat?

Figyelt kérdés

Ritkán tojtak a tél folyamán és párszor hosszabb ideig bent maradt a tojás. Sajnos rájöttek, hogy ehető. Több tyúk is eszi, csak a héját, ha jól láttam, legalábbis a sárgája sokszor megmarad. Nem szeretném őket levágni, ha van más megoldás. Raktam ki nekik meszet (kb. 2 hete), hátha az a gond, de sajnos nem változott semmi.

Arra gondoltam, hogy veszek műtojást, hátha leszoknak az igazi tojás evéséről, ha gyakran azt próbálják megenni.

Hogy lehet a tyúkokat leszoktatni erről?



2021. márc. 10. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tápanyagra van szükségük, természetes hogy megeszik. Én nem szoktatnám le.
2021. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen vannak tartva, etetve, nem eszik meg. Hidegben pl adj nekik főtt krumplit, azt imádják, eltelíti őket és fel is melegszenek kicsit.
2021. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elméletileg rendben vannak tartva. 1000 négyzetméternyi füves/fás területen kedvükre kapirgálhatnak reggeltől estig. A tél miatt elképzelhető, hogy így is tápanyaghiány van? Ez a probléma a tavasz beálltával megoldódik? Nyáron szeretnék velük keltetni, szóval jó lenne, ha megmaradna a tojás. Persze esszük is szóval egyébként is.
2021. márc. 10. 20:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem eszik meg a krumplit.
2021. márc. 10. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tápanyag hiányuk van azért eszik meg a tojást.

Érdemes tojatótápot is adni nekik.

Nincs olyan baromfi ami ne enné meg a konyhai maradékot.



[link]

2021. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos gyorsan rá tudnak kapni így minél előbb be kell avatkozni.


Ahogy 5-ös válaszoló írta, tojótápot kell nekik venni, abban van kalcium.


Vagy ha sok tojást esztek, akkor a ledarált tojáshéjat is bele lehet szórni a darájukba.

2021. márc. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kapnak meszet már több, mint két hete. Szerintem nem eszik, legalábbis nem látom, hogy fogyna belőle. Külön is van kirakva, illetve belekevertem a magok közé. Esetleg más módszerrel adjam?

Megeszik a konyhai maradékot csak nem mindent. Selyemtyúkok nem hagyományos tyúkok és válogatósak.

Megpróbálom a tojáshéjat, köszönöm.

2021. márc. 11. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Külön ne add a meszet. Keverd bele,vagy vegyél tojatótápot.
2021. márc. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is volt ilyen probléma többször is de megoldható. Ha nem több ezres darabszámról van szó akkor ott a csőrvágás. Nem sokat véletlen sem, csak a csőrük végéből metszőollóval egy max fél centit h épp csak ne legyen hegyes. A konyhából a tojáshéjakat apróra darálva a tápba kell keverni de ami a legjobb az a mész. pár lapáttal kidobni nekik egy tálba tető alá és majd csipegetik. Ha nem akkor száritott meszet kell morzsolni a tápjukba. Nálun is volt h pár lapát mész volt a klyha tetején és mikor kiszárdat akkor lehet zsákolni és minen táp adásnál egy pár marékkal bele kell orzsolni. ugy megeszik. Nálunk is volt a tanyán selyem tyúk, brahma, cochin, itáliai, holland bóbitás, japán törpe, főnix tyúk stb.. knyes dög a legtöbb de igy nem túrták ki sem a meszet sem a gyógyszert
2021. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!