Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi egy napos bika vásárlásának...

Mi egy napos bika vásárlásának a menete?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy névre kell íratni? kell hozzá őstermelői?

2021. márc. 29. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A marhához ENAR kell.
2021. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az hány éves kortól kérhető?
2021. márc. 30. 09:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges a holstein-fríz bikákat meghízlalni. Ilyen takarmányárak mellett ráfizetéses a dolog.
2021. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3as Nekem lehet hogy megérné. Mivel most megyek középiskolába, ahol kapnék ösztöndíjat akkor lenne rá pénzem, és az eladott bika árából csak az újat kéne megvenni. Ugye 30.000ft-ért tudok venni egy leválasztott bikát. Van egy örökségből származó földünk, amit többen is örökölnek. azért mi évente 30.000ft-ot kapunk. Az a pénz helyett kérnék 4-5db szalmát vagy szénát, hogy legyen mit alárakniuk. Az ösztöndíj az első félévben csak 8.000ft, de már abból is tudok venni ismerőstől 4000ft darabjáért nagy bálát. Második félévtől akár 50.000ftot is kaphatok, ha jól tanulok. Innenstől nem lenne eredménytelen. 250-270.000 is el lehet utána adni, abból veszek másik 1 bikát és egy üszőt, aztán meg már megy magától, amíg nem áll fent a beltenyészet veszélye. Így több pénzem lenne
2021. márc. 30. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ilyen dologra költeni a pénzedet.


Egy másik kérdésnél leírtam a tapasztalatomat, bemásolom ide is;


Kb 4-5 hete volt leadás a szomszédnál. 12-14 hónapos bikák voltak, 5 darab. Átlag súlyúk 440 kg. Az ár 420 forint volt.

Nyár óta húzódott a leadás, akkor még kissúlyban nentek volna el.

Nem nagyon kell a fekete senkinek.


Előtte számolgattunk, ez az 5 bika napi 50 kg darát evett meg. Az 3500 forint.

Keveset mondok, ha azt írom, hogy az 5 bika 1500 forint értékű szálastakarmányt fogyasztott.

De legyen csak ennyi. Tehát napi 5000 forint. Szalmát, vizet, pláne a munkát bele sem számoltam.


Egy bika akkor 1000 forintban volt naponta.

Tehát kb. 2,4 kilót kellene hízniuk naponta, hogy 0 legyünk. S vékonyan számoltam.

A nagyon jó húsmarhák tudják ennek maximum a felét.


Ennyire éri meg hízlalni őket.

Jobb esetben 50 ezer forint lehet egy bikán.

2021. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kell tartási hely bejelentés és tenyészet kód a helyi Nébih irodánál. Őstermelői akkor kell ha el is akarod adni később, nem magad feldolgozni otthon.
2021. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!