Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hány kameruni juh kell 5000...

Hány kameruni juh kell 5000 négyzetméter "nyírásához"?

Figyelt kérdés
Évek óta nyírom a füvet, és arra gondoltam, hogy környezetbarátabb és olcsóbb lenne lelegeltetni. Hány juh képes rendben tartani ekkora területet?
2021. ápr. 4. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
És télen mi lesz?
2021. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Olcsóbb mondjuk 50 juhot fenntartani, etetni, itatni, állatorvossal kezeltetni, mint nyírni a füvet? :)

Jó, tudjuk, hogy trollkérdés, de annak is gyenge.

2021. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb. 2-3-szor ekkora területre 5 pár birka bővel elég volt. (A szaporulatból finom birkapörkölt lett.)
2021. ápr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem troll kérdésnek szántam! Unom, hogy áprilistól októberig szinte minden szombatomat fűnyírással és kaszálással töltöm. Sok idő és havi 10-15 liter benzin. A kameruni juh nagyon igénytelen, szívós állat, mindent megeszik, nincsenek betegségei, gyakorlatilag önellátók, csak só és víz kell nekik. Max. télen kell takarmányozni. Mivel tanyán lakom, vannak gazdasági épületek, ólak, akár fűteni is tudok a kisbárányokra. Pl. 5 juh megeszik télen havonta egy 3-4 ezer forintos szénabálát, az sok kiadás? A bárányok árából simán kijön a téli takarmányuk. Tavaly vettem 700 ezerért fűnyíró traktort, az a sok!

#3

Úgy gondoltam, hogy 1 kost és 4 jerkét vennék kezdésnek. Kb. jó lesz így?

2021. ápr. 4. 16:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első év után meglátod. De velük is foglalkozni kell.
2021. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Lesz ember, aki körmöli? Télre lesz széna, táp?
2021. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nyugi, minden feltétel adott. Van olyan ismerősöm, aki jár körmölni, de szerintem én is megtudom csinálni.
2021. ápr. 4. 18:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért nem növendékeket veszel tavasszal, őszre meg levágnád őket?

Levan télre a gond.


Kerítés van?


Miért nem kultúrnövény van a területen?

2021. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Felteszek egy kérdést, és válaszok helyett kérdéseket kapok. 🤔

Mindenképp fiatal egyedeket vennék, de nem lenne szívem levágni. Szaporulatot eladom, azok meg 10 évig nyírják a füvet helyettem.

5700 négyzetméter van bekerítve, ebből 5000 lenne az övék.

Mert már nincs se időm, se kedvem növényekkel foglalkozni. 30 évig elég volt. Pár éve mindent befüvesítettem. Van pár hektár föld is, az is legelőként funkcionál már, de ott lovak és tehenek vannak. Igazából már csak ez a "kis" udvar okoz nekem gondot.

2021. ápr. 4. 22:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze h kérdéseket kapsz ,mivel félinformációkból nem lehet kiindulni.Nem mindegy h egy hirtelen ötlet egy nagy telkű kertes háznál vagy egy tanyán...Amúgy semmivel sem tartom jobb ötletnek mivel a juhok is pénzbe kerülnek és ugyanúgy van velük munka ,valójából a fűnyírás helyett egy másik elfoglaltság fogja elvinni az időt...havi 10-15 liter benzin az kb.pont egy havi bála ára...
2021. ápr. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!