Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Az hogy hogyan éri meg egy...

Farmersrác98 kérdése:

Az hogy hogyan éri meg egy gazdaság felépítése gondolok én arra hogy egy pár bikával birkával esetleg sertéssel szeretnék foglalkozni mennyire éri meg ? Meg lehet e élni belőle kaszálóm van kb 23 bála jön le évente róla

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy az a "pár" az mennyi. Nyilván 10 darabbal nem éri meg, az a szám ahonnan megéri az 200+ birkából és disznóból külön. Falun élek, ismerek ilyen gazdákat.

Ha tényleg meg akarsz élni belőle akkor tarts egy kicsivel többet mint amit írtam, mert a húsukkal és a birka gyapjúval is lehet kereskedni, de ezek az állatok esznek azért rendesen. Mivel ilyenben gondolkodsz, gondolom nem városban élsz te sem. Javaslom hogy kérdezz meg egy másik gazdát is, ő jobban el tudná mondani

2021. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen falun élek igazából úgy gondoltam kezdésnek hogy 10-15 juh , kecske (gyapjúja húsa akár tej manufaktúra ) 5 bika (Hízlalás ) és 4 sertést (Hízlalás) gondoltam mellé tursztikának (amelyik faluba élek sok a turista) 1fogat kocsikáztatni aztán amelyik része jobban kifizetendő a késöbiekben abba nagyobb belefektetés .
2021. ápr. 9. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyapjú konkrétan értéktelen jelenleg, még te fizetsz lassan hogy elvigyék tőled. A tej manufaktúra komoly jogszabályi keretek között mozog, a feldolgozás miatt. Kell tartási engedély, tenyészet kód, őstermelővé kell válnod aztán ha fel is dolgoznád a tejet pl akkor kistermelővé. Félig komoly szándékkal nem érdemes belevágni szerintem, főleg ha még sosem csináltál ilyet.
2021. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor senki ne vágjon bele ebbe aztán majd nem lesz termék a polcról nert csak lebeszélés megy . Ki mondott félig komoly szándékot ? Kösz a segítséget okoska..
2021. ápr. 20. 08:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Jómagam is állatokat tartok. Ha komoly a szándék, akkor kezdetnek kellene pár könyv a megcélzott haszonállatokról, illetve keresni a környéken olyat aki ért hozzá, főleg ha teljesen kezdőként vágnál bele.

Nem gúnyolódásként, de nem a mikrovállalkozások tartják fent a népességet...

De nem olyan egyszerű a dolog, hogy veszek állatot és megy.

A mai takarmányárak mellett, én ha nem magamnak termelném meg, nem kezdtem volna bele. Iszonyatosan nehéz vásárolt takarmány mellett profitot teremteni. Egyébként az utolsó mondatot tanácsnak/véleménynek szántam, de előtte leírtam a lépéseket mihez mi kell. Az Agrárkamaránál dolgozom, ha kell segítség a bürokratikus részben nyugodtan kérdezz privátban.


Sok sztorit láttam, amelyik hasonlóan indult és a komoly feltételek miatt nem lett belőle semmi. A sima kiskérődző-tartással nem is lenne gond, de a turisztikai/tejezős része a keményebb dió.

2021. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!