Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csibe keltetésről mit kell tudni?

Csibe keltetésről mit kell tudni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A csibéket,hogyan kell keltetni?

-hány fokon?

-mennyi idő?

A kelés után azt tudom,hogy dobozba kell őket rakni,és lámpával világítani őket..és ebben az állapotban mivel kell őket etetni?Válaszokat köszönöm.


2021. ápr. 13. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
1. tojas biztos kell hozza :)
2021. ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
1.- Nem igazán érdemes keltetéssel bibelődni!! Kelés utáni hőigény etetés vakcinázás stb. már komoly hozzáértést felszerelést törödést igényel .2.- Jobban jársz ha előneveltet veszel Bár húzos az ára de ha felszámolod az infraköltséget elhullást vakcinázást nem sokkal kerül többe.Kinlódtam én is sokat végül is előneveltet veszek cca.10 éve.
2021. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Nagyjabol 38 fokon kell keltetni, 65% paratartalom mellett, amit novelni kell majd a keltetes vege fele. 21 napig tart, es minden nap kell forgatni a tojasokat.

Amikor kikelnek a kicsik, indito tapot vagy kukoricadarat kell nekik adni, fott tojast is lehet hozzakeverni kesobb, vagott zolddel.

Olvasgass a neten sokat, nagyon klassz hobbi. :)

2021. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon röviden.

37,8 °C az első 16 napban, utána fél fokkal kevesebb 18. napig.

18. napon és addig 55%-os páratartalom, utána 70%

első három napban és utolsó három napban nincs forgatás, közte napi kétszer, ugyanazon vonalon oda-vissza, (nem körbe körbe!)

első három napon nincs hűtés, utána 5 perc naponta, majd 10-14 nap környékétől 10-10 perc, majd 16-17. 15-15 perc, majd 18. naptól 20 perc hűtés.

7. és 14. napon lámpázás, és az el nem indult, vagy megakadt tojásokat ki kell dobni.


A kikelt kiscsibéket hagyni kell megszáradni a keltetőben, utána infra, vagy meleg lámpa alá rakni, első nap nem kell enniük, utána főtttojás és indító táp, később kukoricadarával bővítve.

Legyen helyük szétterülni, hogyha melegük van.


Rengeteg leírás van a neten, azokat érdemes bújni, én is onnan tanultam, hétvégén fognak kelni az idei fiatalok.

2021. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

A gépi keltetésről kiválóan leírtak neked mindent!

Születésem óta foglalkozom baromfikkal. Sosem keltettem géppel, mert rengeteg macera... Ráadásul a géppel kikelt csibék lámpázása sem kevés pénz...

Azt ajánlom neked, szerezz be valamilyen törpe tyúkot meg egy kakast. Kiváló kotlók! Kikelti még a betonon is a csibéket!!

Nekem egyszer egy hátul felejtett tálban keltette ki az összes csibét😂

Hidd el! Jobban jársz a természetes keltetéssel! Tized annyi gondod nem lesz velük, mert a kotló - az anyjuk - megóvja őket a hidegtől (nem kell a drága lámpával szórakoznod...), megtanítja őket az evésre is, és gyakorlatilag csak enned kell majd adni nekik, más dolgod nem lesz!

Meg olyan aranyosak, amikor a kotló vonul, kapirgál a kiscsibéivel!🙂

Ne vesződj a gépi keltetéssel! Csak vesződés!

Vegyél egy törpepárt, és 1 - 2 hónapon belül el is fog kotlani!

Sok sikert!🙂

2021. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kiváló kotlókat a törpetyúkokra értem, nem a kakast számítottam bele,ü. Mielőtt még valaki félreértené.
2021. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék, hogy úgy kotlanak el a leghamarabb, ha nem szeded ki alóluk a tojást, amit odatojtak.

Ha bármi kérdésed van, szívesen segítek!

2021. ápr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!