Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Érdemes venni Holstein üszőt?

Érdemes venni Holstein üszőt?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni kettő Holstein üszőt, amiket idővel be is szeretnék rakatni.

A család céljára szeretném, tejnek.

De igazából a családból 3 személyi issza csak a tejet.

Erre a célra megfelel ez a fajta? Illetve szelídek? És nagyjából mennyibe kerül egy ilyen üsző?

Kezdő vagyok a témában, és csak normális válaszokat szeretnék, amit előre is köszönök!


2021. ápr. 27. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Én 3 embernek nem ajánlanám a Holsteint, plána 2-t nem. Annyi tejet sose isztok meg hárman, ha meg tejtermékeket készítenétek belőle, akkor is jobb lenne egy gazdagabb tejű fajta.

Ezeket azért mondom, mert úgyse tudjátok háztájiban kihozni belőlük a maximumot, mert nem lesz olyan minőségű a takarmányozás, tehát kb annyi tejet fognak adni, mint egy kettős hasznú tehén, viszont a minősége rosszabb lesz, tehát elég sok kell belőle mondjuk a sajtgyártáshoz. Magyarul sajthoz kevés, inni sok😆😆

Én a Dexter fajtát ajánlanám kb 300-350 kilósak a tehenek, 8-10 liter tejet adnak, cserébe viszont nagyon jó beltartalmi értékekkel

A borjakat le is vághatnátok otthon, nem lesz több száz kiló hús, csak pont egy családnak elegendő

De Én igazából nem értek annyira ehgez, igazából csak érdeklődöm a téma iránt, és tervezgetem a jövőt😉

2021. ápr. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Ezen kívül még a Jersey-n gondolkoztam.

2021. ápr. 27. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam az elméletileg hozzáértőktől, hogy a yersey-nek már túl zsíros a teje háztáji fogyasztásra, meg hogy olyan, mint egy holstein piciben, tehát ennélfogva a bikaborjú értéktelen
2021. ápr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondold át, hogy nulláról kezdve megérné a sok munkát az, hogy nem kell a boltban leemelni a kartont.
2021. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rekord magas a takarmánynak az ára.


Inkább keress valakit, aki még tehenet fej, s vedd meg attól a napi 1-2 litert!

2021. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!