Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hány tyúkra van szükség napi...

Hány tyúkra van szükség napi legkevesebb 3 tojáshoz, és ehhez mekkora terület szükséges?

Figyelt kérdés

2021. máj. 4. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

5-6 szerintem biztos + kakas nyilvan.


Nalunk most 22 tyuk utan van 12 tojas.

2021. máj. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekunk 8 tyutyu van meg ugye kakas. Naponta kb. 5ot tojnak. Szerintem is napi 3 tojaskoz korulbelul 5 tyuk kell.
2021. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is 5-7 elég lehet, kakast nem muszáj tartani csak ha keltetni akarsz csibéket.

Terület minél nagyobb annál jobb min. 2m²/tyúk kapirgáló rész/udvar legyen plusz az ól, ami ennyi tyúkhoz pár m² is elég vagy lehet venni ilyen kész kis ólakat beépített tojóládákkal csak baromi drágák, esetleg te magad is megépítheted.

2021. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Miert lettem lepontozva lol..? (1es vagyok).


5-6 tyuk tenyleg eleg lenne.. A kakas meg nem csak a keltetes miatt erdekes de gondolom ezt tudja az aki lepontozott. Ugyanugy mint minden falkaban elo allatnal, a vezer (kakas) vedelmezi a tobbieket. Mindentől. Figyelmezteti ha táplálékot talal, es vigyaz a csapat tagjaira, akar meg az idegen macskanak, kutyanak rokaknak is nekimegy siman. Szoval?

2021. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 balkalolka ***** válasza:
47%
Azért mert nem kell kakas, teljesen felesleges.
2021. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Arról se feledkezzünk meg, hogy a tojás hozam evszakonként is változik.

Télen kevesebbet tavasszal, nyár elején többet tojnak.

Tojóhibriddel nincsenek akkora különbségek de télen az is kevesebbet fog tojni. A tojóhibrid viszont hamar kiöregszik. A mi tyukjaink nem tojóhibridek mostanában van 15 tojás is télen viszont 2-3 naponta.

2021. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Polgár Sándor Páty válasza:
100%
Nekem a 25 tyúk, napi 22 darab tojást tojik. Ez csúcs! Kukorica, búza, beáztatott kenyér, főtt hús, karalábé és retek zöld. Ennyi a trükk.
2021. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Letojt tojóhibrid 10 tyúk: 8-9 tojás/nap (minden 5. tojás bele sem fért a tojástartóba, akkora volt, tehát XXL!)(három évig bizonyosan, ennyi tapasztalatom volt, azután a tesóm kutyája fél óra alatt...), télen 4-5 tojás (teljes táplálás mellett!, mert őszutó- tél- tavaszelő, ilyenkor nincs se zöld, se rovar, bogár, ridegtartásban, hidegben az élethez kell nekik energia!),

fajtyúk, 10-n voltak ők is: 3-4 tojás/nap (viszont kicsik a tojások, S, L), télen még kevesebb,


Terület:

- teljes élelmezés esetén is kell a minimum ( [link] - 3. számú melléklet a 32/1999. (III. 31.) FVM rendelethez *

A tojótyúkok tartásának minimális követelményei)

- kiegészítő táplálás esetén (áztatott, lehetőleg magvas kenyér, kukacásás -horgászok előnyben) kerteben, erős talajmenti növényzettel (fű, gaz, bokor), 10 nm/tyúk kellemes időjárás esetén elégséges lehet (lásd fentebb: tél).


Kakas:

- csak eleszi a tyúk elől a kaját (mindig ő eszik először, 1 kakas = 3 tyúk élelmét eszi) és még molesztálja is őket. S ez csak elveszi a tyúktól az energiát, amit amúgy tojásra fordítana.


Ha tojás a cél, nem kell kakas! Ha a szaporítás, akkor igen.

2021. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kedves 7-es válaszoló magának van kakasa is?
2021. dec. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!