Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen takarmány és vitamin...

Milyen takarmány és vitamin kell egy ellő kecskének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első kecsketartó vagyok, vásároltunk egy hamarosan ellő kecskét,és két árván maradt 2-3 hónapos gidát, amelyek nem tőle vannak és mesterségesen voltak etetve. Az anyának kezd elapadni a teje (Fejős volt), és idegesíti őt a két kisgida. Együtt maradhatnak,vagy el kell különíteni őket? Milyen takarmányt és vitamint kell nekik adni, és mikor milyen védőoltásra van szüksége az anyának illetve a gidáknak?

Nemsokára hozzuk haza őket.Várom hozzáértő, tapasztalt, hasznos hozzászólásaitokat. Köszönöm segítségeteket !!!S.O.S



2021. máj. 8. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A gidákat már rég le kellett volna választani.

Ilyenkor már szénát vagy szenázst adunk nekik.

Én vitamint nem adok nekik. Általában kiengedem őket legelni,esetleg nyalósót adok nekik. Este felé meg abrakot.

(kukorica dara)

Oltani sem szoktam őket.

Ha van még kérdésed nyugodtan írj privátban. :)

2021. máj. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Féregtelenítsd majd a gidákat, a körmeiket körmölni kell.

Nyalósó mindenképp legyen. Én szoktam adni nekik jolovitet kúra szerűen (minden állatomnak)


Ha van bak gida akkor azt célszerű félévesen félre tenni, vagy fél éves kora előtt levágni.

A tejet pedig tűzelésre el kell apasztani, hogy a kecske tudjon pihenni. Ellést után - mi mondjuk megszoktuk várni az 1 hónapot- akkor kezdjük csak fejni őket.


Réti széna, friss legelő, kukorica mi ezeket adjuk nekik.

2021. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!