Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért páratlan számú tojást...

Miért páratlan számú tojást kell rakni a kotlós alá?

Figyelt kérdés
2021. máj. 22. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell
2021. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
A kotlós nem tud számolni, annyi tojást teszel alá, amennyit akarsz, persze értelmes határokon beül. Az mindegy, hogy páros vagy páratlan számú.
2021. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

A testfelületéhez viszonyítva kell a tojcsit alá tenni, a tojótól függ mekkora. Csekkolnod kéne a testfelületét addig semmi tojcsit ne tegyél alá, utána miután tudod mekkora a tojó testfelülete úgy tudsz számolni is hogy mennyi tojcsit bír kényelmesen kotlani, mert ha túl tojcsizod, akkor nem fogja tudni kotlani kényelmesen. Ugyanis kotlas kozben forgatnia is kell, így lesz amit nem fog forgatni.


Képzeld el ha többet teszel alá, mint amennyivel kényelmesen kotlana. :)


Akkor csak olyan lesz mint az a süni ami a házacskájából kilógatja a lábacskáit mert nem fér el.

2021. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
páratlanul számú tojást elviekben jobban el tud rendezni maga alatt.
2021. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Egészen pontosan azért, mert páratlan számú tojásból könnyebben lehet kör alakot kialakítani.


Gondoljunk csak 3, 4, 5, 6 számú tojásra!

2021. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igaz
2021. máj. 22. 16:19
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Régen úgy volt, hogy 21-et lehet, és az pont páratlan.

21 nap alatt kel ki a pipi.

De hogy miért pont 21 tojás, az nem tudom.

2021. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 aaronb válasza:
100%
17-19-21 esetleg nagyobb méretü kotlósnál 23. A páratlan azért ahogy fentebb irták könnyebb rendezés. A szám a kotlós illetve a tojások méretétől függ, lényeg hogy ne legyen takaratlan tojás.
2021. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Én 5 libatojást (bütykös lúd) tettem egy félig japán, félig magyar tyúk alá tavaly ...4 kikelt belőlük..gyönyörűek lettek. Idén is 5 tojást tettem egy hasonló kotló alá holnap kelnek..viszont!!! 15 tojást tettem egy kotló alá, s másnapra eltört egyet..tettem egy új tojást, - hogy páratlan legyen, mert így mondta nagymamám anno - az meg eltűnt vagy megette??? A lényeg, hogy a 14 tojásból 13 aranyos kiscsibe kikelt....No erre varrjatok gombot...,Páros, vagy páratlan...Mindenesetre én ezután is mindig páratlan tojást teszek alájuk, mert a nagy öregek így mondták...
2021. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Régi babona csak.
2021. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!