Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Gépi keltetéssel kapcsolatban...

Gépi keltetéssel kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Tehat az elmult 1 napban es ma kellett kelniuk a csibeknek. Falurol beszelunk, nem kivalogatott tojasokrol, teljesen vegyesekrol.

Az elso 4-5 csibe viszonylag normalisan kelt, bent hagytuk a keltetoben, (időt nem tudok modnani) lenyeg hogy normalisak lettek. Azonban ezutan kezdodott a horror.. 7 csibe fulladt bele a tojasba, pedig kint volt a csoruk. Arra gondoltunk azert mert a bent hagyott csibek felloktek oket, ezaltal lefordultak es azert haltak meg, igy olyan helyre tettuk (szelere) ahol talan nem lesz gond. Kelt tovabbi 6 (bar szinte az osszesnek kellett segitseg, nagyon feltunk hogy megtobb belefullad) volt olyan is ami kikelt de megis meghalt, sajnos nem tudom mit ronthattunk el, elvileg jo hőmérsékleten tartottuk oket.

De sajnos van olyan csibe is ami habar tulelte csak tatogatott mintha melege lenne, az is meghalt, de van olyan is ami csak fekszik, nincs baja, csak nem tud felallni (vagy nem akar mert a labainak nincs semmi baja) van aminek a laba gorbe, de az all es jol van (ezt olvastam hogy genetika foleg).

Ezzel kapcsolatban kerek segitseget ha valaki jartas benne, nagyon sajnalom a kiscsibeket es nagyon elment a kedvem az egesztol. Egyik baratnomnek a papaja szokott allandoan keltetni de azt mondta nagyon ritka hogy megfulladnanak a csibek vagy hogy nem tudnak egyedul kikelni. Sajnos fogalmam nincs hogy mit ronthattunk el, kivettuk oket es dobozba tettuk bebugyolalva. Valamelyik tiszta hideg volt mikor megneztem, próbáltam felmelegiteni is de nem sikerult. Koszonom a segítséget elore is.



2021. jún. 4. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Páratartalmat megemelted a végén?
2021. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom nem en kezelem, de mellette spricceltuk is oket vizzel.
2021. jún. 4. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Tyúk tojást NEM kell spriccelni, csak a vízi szárnyasokét! Túl magas pára sem jó. Nálunk is így fulladt be egy csomó, mert nem én kezeltem, és aki csinálta nem hallgatott rám.


Elsősorban erre gyanakodnék, mertha a keléssel van gond, az általában a keltető hibája.


Persze okozhatja a tenyészállomány rossz állapota is.


Kelésben lévő csibének nem segítünk, mert egyrészt így szakítod el az ereket, simán elvérzik az egész csibe, vagy eleve azért nem tudott kibújni a tojásból, mert életképtelen.


Párát és hőt jó lenne tudni, előbbit emelni, utóbbi csökkenteni kellett volna az utolsó napok felé.

2021. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

En azt olvastam a viz segit nekik fellazitani a tojashejat. Ugyanugy a csirkeknel is.

Hat nen tudom de nagyon nagyon sajnalom oket es elment tőle teljesen a kedvem. A kelteto se egy ilyen hihetetlenul jo kelteto megjegyzem, kolcsonbe van, de akinel volt se volt vele baj. :(

2021. jún. 4. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:

milyen keltető? Cleo5 egy amatőr de jól bevált keltető. Nekünk is az van, tényleg nem egy hadronütköztető, de idén is 30 tojásból 25 kelt, a másik 5 nem volt szemes.


Amit olvastál igaz, de eddig én is úgy jártam ezzel a technikával mint te. Szerintem többet árt mint használ tyúktojás esetében, kacsa/libánál teljesen ok.


Sajnálom, hogy így történt, tudom milyen érzés, mert várja az ember, aztán pedig sajnálja, de nagyon... Hát nem mindenből lesz sikersztori... A hibákból kell tanulni.

2021. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is keltettem régebben saját készítésű gépekben.

Ilyen paralizises jellegű probléma a nem pontos hőfok tartásra vezethető vissza. A tojásokat nem csak forgatni kell, de csereberélgetni is. A külsőket belülre és viszont. A kotlós is ezt csinálja. Szerintem a tojások egy része megfázhatott. Sajnállak, tudom rossz érzés.

febr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!