Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúk atkákkal mitévőj legyünk?

Tyúk atkákkal mitévőj legyünk?

Figyelt kérdés

Fa bódéjuk van amit már kitudja mennyi mindennel áttfújattam stb..

De állandóan vannak amelyek másznak a falakon.

A tyúkoknak kint van homok fürdeni.

Mit csináljunk mit próbáljunk?

Köszönöm a válaszokat!


2021. jún. 9. 18:07
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia, nekünk allatrovos azt mondta, semmi mással nem írtható, csak azzal ha pár évig nem tartasz tyúkot, nálunk is csak ez oldotta meg, szortunk ki homokot, hamut mindent, ki is meszeltuk az ólat, hippóztuk. Szó szerint mindent. De csak az oldotta meg, hogy nem voltak tyúkok... És figyelj arra, hogy honnan veszek tyúkot majd később, nehogy visszavidd az atkát
2021. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fa bódét el kell tüzelni, fából kiírtani nem lehet, normális ól, épület kellene nekik. Lehetőleg teljesen más helyen kéne tartani a tyúkokat. Van atkaölő por, amivel be kell szórni őket.
2021. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom az a por csak az eladónak használt nem a tyúkoknak.

Beszórod aztán kitudja honnan újra össze szedi.

Nagyon unom már ezt!

Gondoltunk az ól elégetésére de a tyúkokat hova tegyük...

Lehet nemkellene tartani.

Fenébe is.

Köszönöm a a válaszokat amúgy mindenkinek!

2021. jún. 9. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk sikerült kiírtani (lekopogom!) de nagyon alaposnak és kíméletlennek kell lenni, és mindent az ég világon bevetni.


Fa ólakat mi elégettük, a többit (fontos, hogy mindent! a földet is!) leperzseltünk gázperzselővel. Nyár volt akkor is, most is, nem kellett ház, egy félig leásott vödör volt a tojófészek.


Az új ólakat aztán ősszel leperzseltük, kimeszeltük, a meszelést kb 1-2 havonta ismétlem.


Tyúkokat neostomosan-os vízbe mártottuk, jól át kell őket dörzsölni, mert a tolluk szépen kizárja vizet. Valamint piretrin-nel be is poroztuk őket, kb. hetente. Tojófészket szintén.


A földet fél ásónyomni vastagot elhordtuk, újra perzselés + hipós fertőtlenítés mindenre, aminek valaha köze volt a tyúkokhoz, földet is.


Diófahamu, hamu, kovaföld ment oda, ahol porfürdőztek és a fészekbe is.


Meszelésnél minden apró lyukat be kell ecsetelni, nagyon alaposnak kell lenni, minden műveletnél is.


Ülőrudakat is elégettük, meszeljük az újakat.


Ha egy marad, visszaszaporodik az egész, petéje szinte mindennek ellenáll, ezért kell ismételni az eljárást. A kis köcsög még télen sem pusztul el.


Úgyhogy küzdelmes munka, nekem azt mondták lehetetlen, azóta (lekopogom) még nem találkoztam velük... De egy év után visszajöttek, azóta tiszta minden.

2021. jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

"Tudom az a por csak az eladónak használt nem a tyúkoknak.


Beszórod aztán kitudja honnan újra össze szedi."

Hát ha csak port használsz, nem fertőtlenítessz mindent és ugyanabban a fa bódéban hagyod őket, ahol a résekben megbújnak az atkák, akkor ne csodálkozz, hogy újra fertőződnek....

2021. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!