Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi lehet a liba baja?

Kérdezőcske2 kérdése:

Mi lehet a liba baja?

Figyelt kérdés

Tegnap kB 10 centiről Leesett az egyik libánk, és most egyik lábára nem tud állni, se mozogni. Ha felveszem, rúg, kapálózik mindkét lábával, mintha semmi baja nem lenne, ha lerakom mindkét lábán meg tud állni, de egy lépést sem tud tenni, mert rögtön elbotlik. Szerintem eltörve nincs, mert nyugodtan fogdozhatom a lábát, nem nyerít, meg amikor mozogni próbál, akkor sem hangoskodik...

Vettem nekik D vitamint, vágtam fel nekik csalánt is, mert elméletileg az is jó, de ha van valakinek valami tanácsa, hogy mi lehet a baj, valamint mit tehetek, hogy jobban legyen, szívesen hallgatom.

Köszönök minden segítséget, szép napot! :)



2021. jún. 30. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
kutya baja
2021. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
68%
Nem tudom, bár ha 10 centiről esett le akkor nem hiszem, hogy eltört a lába.
2021. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
suerintem semmi (baja)
2021. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Állatorvost kéne hívnod mert lehet nem a lábával van a probléma hanem mas utodott. A vizelete milyen?
2021. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
10 centi eséstől elvileg semmi bajának nem kéne lenni. Inkább valami baja van és azért esett le. Nézd végig a hasa alját és a mellét, nincs-e zúzódás. Feljebb is tapogasd át, az egész combcsontját. Eszik-iszik rendesen? Ürüléke egészséges? Ha gubbaszt, akkor betegség vagy mérgezés is lehet.
2021. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem nagyon értek libákhoz, inkább tyukokhoz, de feltételezem van köztük hasonlóság. Tojó vagy hím a libád? (ne tamadjatok légyszi, nem tudom hogy hívják a libáknál a tojót, a hím talán gácsér?)


Szóval ha tojó és van mellette hím, nem lehet hogy párosodtak, és esetleg meg lett eroltetve a lába a nagy súly miatt?

A tyúkoknál tavasszal folyton ez megy, hogy meg van húzódva a lábuk a kakas súlya miatt, de amint elmulik ez a parzasi időszak 1 hét és kutya bajuk.


Ha ez nem lehetséges, akkor a "leeséstől" kizart, hogy baja legyen. Ha fontos a liba, akkor hívj hozzáértő orvost

2021. jún. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Egy baromfihoz nem érdemes állatorvost hívni, többe kerül, mint amennyit egy darab ér.


A liba hímje a gúnár, de amíg leírtad, hogy nem tudod, addig a google is megtalálta volna.



A tyúkoknál egész évben párzási időszak van, minden nap cicerél a kakas.

2021. jún. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7!


Gúnár a hím liba.

2021. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
2021. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A libának el van törve az egyik lába. Azt kihagytam (elnézést is kérek) hogy fiatal libáról van szó, kB 1 hónaposak. Már tud menni, de csak lassan, sántikálva. Sajnálom szerencsétlenkét, de az orvos 2x annyiba kerülne, mint maga a liba. Már kezd felépülni, külön raktam őt, hogy a többi ne tapossa agyon, adtam neki D vitamint.

Köszönöm a válaszokat. A kis himorságoknak is :)

2021. júl. 1. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!