Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyulaknak mit adtok takarmányk...

Nyulaknak mit adtok takarmányként?

Figyelt kérdés
2021. aug. 23. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Széna, széna, széna

Reggel-este fél ek versele laga táp

Mindig friss víz

Hetente kap valami botot, hogy koptassa a fogát, a rózsát és szedret is nagyon szereti

2021. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Húsnyúl lucernát, fűféléket, szénát, pelletált tápot, olykor zöldség-gyümölcsöt kap, naponta 2x friss vizet(tálba van, bepiszkolják).


Anyósom Versele Laga táppal eteti a törpenyulát, néhány gabonamenetes nasival, és soksok szénával. Friss víz szintén naponta itatóba, tálba.(ő nyilván lakásba van)

2021. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Széna, nyers fű, búza, kukorica, alma, takarmányrépa, tök, ágak.
2021. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha a kukoricát keverem napraforgóval lesz valami bajuk tőle?
2021. aug. 23. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tesz jót a fogának, és az emésztőrendszerének. A nyúl fűevő, így arra is van kifejlődve az egész szervezete. A magvakat rendesen elrágni sem tudja, ez után pedig csak egészségtelenebb lesz számára, bár ez inkább hosszabb távon jelent problémát.

Nekem törpe nyulam van, így úgy etetem, ahogy az első válaszoló írta, de apám a vágónyulait nem így tartotta.

Ahogy elkezdett nőni a fű tavasszal, ő kijárt a közeli legelőre, és kaszálta a füvet, télen pedig rengeteg szénát kaptak. Néha adott nekik zöldséget, gyümölcsöt, szóval fűalapú étrend volt. Tápot nem is vett nekik. Én sosem láttam a nyulait vékonynak, szépen meghíztak.

2021. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
A kígyókkal szokták megetetni őket az állatkertekben, vagy nem erre gondoltál?
2021. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
26%
Bocs hülyeséget írtam az így feltett kérdésre...
2021. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!